A következő címkéjű bejegyzések mutatása: collectors. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: collectors. Összes bejegyzés megjelenítése

2025/04/01

Matchbox Collectors 2021 MB-09 1962 Volkswagen Beetle

A Matchbox 1962-es Volkswagen Beetle modellje 1999-es megjelenése óta szinte folyamatosan a kínálat részét képezi, ezzel is bizonyítva, hogy a megmintázott autó egy örök darab, sosem megy ki a divatból.

Mi is szeretjük, hiszen az eredeti verzióból mutattunk már egyet 2006-ból, egyet 2007-ből, 2008-ból viszont egy és kettő is akad, de módosított változatból is akadt már itt 2018-ból és 2023-ból is egy-egy példány.

Ez a lila változat pedig a 2021-es, 20 tagú Collecors Series kilencedik tagjaként jelent meg, aminek fő jellemzője a gazdag dekoráció és a gumis kerekek. Az alváz, így a lökhárítók visszakapták krómozásukat, de sajnos az autó hátuljának kidekorálása már nem fért bele a költségvetésbe. Mint gyűjtői modell, azért arra figyelhettek volna, hogy legalább a lámpák hátul is kapjanak egy kis festéket. Kárpótolhatjuk magunkat egy szép dobozkával, amin viszont sem a lökhárító - nagyon szeretik a Bogarat a "korlátos" lökhárítóval ábrázolni, -  sem a kerék nem olyan, mint a kisautón, de annyi baj legyen. Ezekkel együtt is egy igazán szép, mutatós bogárhátú lett a végeredmény.

Meglepően jól mutat ezekkel a kerekekkel is

A szörf, mint téma és a Volkswagen elég gyakran találkozik egymással

A többi részéhez képes kicsit kiábrándító a fara

Van egy szép doboza is

2025/03/11

Matchbox Collectors No.10 1993 Ford Mustang LX SSP - 70th Anniversary Special Edition

Ami a szöveges részt illeti, rövid post lesz a mai, mert korábban már minden érdemlegeset elmondtunk erről a kisautóról más postokban. A hetvenedik évfordulós, speciális kiadás csomagról ezekben a bejegyzésekben értekeztünk. A Matchbox, fox body Ford Mustang rendőrségi célszerszám feldolgozásáról meg itt – kevés olyan jenki rendőrségi festés van, ami veri a CHP-jét, ha engem kérdeztek.

Mikor porsche áruba bocsátotta a fentebb említett szett, őt nem érdeklő részét, akkor a Mustangra is bejelentkeztem anno. Elnézve most a képeket, nem is igazán értem, hogy miért. Hát igen, impulzusvásároltam.

Innen nézve elég szigorú.

Innen már elég bazári egy rendőrautóhoz képest. A narancssárga felnik tehetnek róla.

Legalább nem olyan rettentően nyomáshibás mint az eddig bemutatott tesói.

A beltere is egészen részletes, de ezt igazából csak elmesélni tudom, megmutatni már kevésbé.

A világítótestekre kellett volna még némi smink.

Dobozfétis.

Valahogy a grafikán jobb. Talán mert ott is van rajta szín, ahol a modellen nincs.

Emergency.

A másik füle.

2024/03/25

Matchbox Collectors No.11 2002 Audi RS6 Avant - 70th Anniversary Special Edition

Mára olyasmit tartogatok számotokra, ami megmagyarázza, hogy miért kezdek elfordulni a Mattel termékektől és miért gondolom azt, hogy az ár-minőség arány nincs ott ahol kéne. Mindezt egy nem olcsó speciális kiadás és izgalmas sleeper kapcsán.

Az Audi RS6 Avant nem újdonság e lapokon, meglepően sok változata szerepelt már nálunk, a Bubba-Gump lista egyenesen ezzel kezdődik – legalábbis mikor e sorokat írom. Típustörténeti és kisautós előzmények ügyekben tessenek kedves lenni ott megkezdeni a barangolást!

Tavaly volt hetven éves a Matchbox, ezért számos speciális kiadás született. Az évfordulós nyolcas pakk szerepelt már e lapokon, porsche a Porsche 910-es versenyautót írta meg a szettből. Nem titkoltan az volt vele a cél, hogy a tartalmát megosztjuk hármunk közt – Andrew0807 is beszállt – csökkentendő a költségeket, hogy ne fizessünk olyasmiért ami nem érdekel minket. Illetve én még azt is hozzáteszem, hogy a jellegzetes, hetvenedik évfordulós festési séma szerintem közel sem áll jól mindennek, amire rákerült. Úgyhogy nem csak a feldolgozott autó tudott önmagában érdektelen lenni számomra, hanem az amúgy érdekes autón csiricsárénak ható festés konstellációja is.

Sajnos a legteljesebb mértékben meg tudom erősíteni azt, amit porsche a fentebb linkelt postban leírt! A gyártási minőség csapnivaló, a tampózás trehány ezért a fényezés tele van apró foltokkal, a csomagolás leverte a friss festést és nálam még az elcsúszott nyomat is megjelenik mint hiba.

Ez egy gyűjtőknek szánt készlet, nem az egyszerű játékszer sorozat – 1-xxx – áráért, ami szintén nem alacsony. Nyilván magasabbak a minőségi elvárásai egy gyűjtőnek. Ha gyűjtőt akarunk kiszolgálni, akkor tessenek kedves lenni odafigyelni az igényeire! Nagyon közel járok ahhoz, hogy elforduljak a Mattel márkáktól, mert az ár-minőség arányuk azon a szinten mozog, amennyit nekem már nem érnek meg. És akkor még nem is beszéltünk a „skalpolás” jelenségéről – ezt is felveszem a szlengszótárba – ami nyilván nem a Mattel hibája, de jelen lévő probléma.

Klassz a festékes kiemelés, de annak a rendszámnak - melynek megfejtése ezúttal nem igényel túl nagy erőfeszítést - biztos így kéne kinéznie? Igen, oszlopot szállít.

A jellegzetes évfordulós festés és a kerekek szerintem nem mindenen mutatnak jól. Az RS6 Avanton viszont nagyon is!

Itt már jól látszanak a bajok! Slendrián, gyenge minőségű festés: apró fekete csíkok, fehér folt a narancssárga rész közepén, elkent festék az éleken. Mindez a Matchbox saját születésnapjára kiadott, feláras gyűjtői modellen.

Ebből a szögből még jobban látszanak a festési hibák.

Rendben, hogy nem spóroltak a részletek kiemelésével, de milyen csapnivaló minőségű a végeredmény?!

Ezen az oldalon sem jobb a helyzet, sőt...

...a csomagolás a kerékjárati ívek élein leverte a festést, a tetősín pedig öntési hibás!

Bibi az A-oszlopon, a tetőn... Á, Mattel...

Dobozfétis. A bal fülön a rendszám és felette nagyon halványan az Audi-karikák - ez sem valami átgondolt így.

Általában szeretni szoktam a dobozgrafikákat - a hetvenes évekből származókat különösen - de valamiért ez nem tetszik. Olyan... Semmilyen.

A másik dobozfül.

Porsche alaposan lefotózta a nyolcas pakk dobozát. A további feltáró fotókért tessenek visszakattintani az ő, már idézett postjához!

2023/12/20

Matchbox Collectors No.07 Porsche 910 - 70th Anniversary Special Edition

2021-ben hozta vissza a Matchbox a Collectors szériát, vagyis a gyűjtőknek szánt, felextrázott - gumi kerék, részletgazdag festés, fém alváz, papír doboz - kisautókat tartalmazó sorozatot. Természetesen a hetvenedik évforduló alkalmára ebből is készült speciális sorozat, amiből most a Porsche 910-et - mi mást - mutatom meg nektek.

910 újra
1970-ben jelent meg az első Matchbox Porsche 910 az 1-75-ös sorban, mint MB-68, de erről már volt  szó korábban. Később írtam egy felújítás alkalmával, hogy nekem nem ez a legkedvesebb Matchboxom, de azért összejött belőle pár darab is, mint például ez a felmatricázott példány.
 
Idén viszont, ahogyan korábban a Porsche 911 Turbo-ból is, ebből is készítettek egy teljesen újragondolt változatot ami egyből a legmagasabb kitüntetésben részesült, vagyis a gyűjtői széria speciális sorozatában debütált. Sem a megjelenésére, sem a kidolgozás minőségére nem lehet sok panasz, nagyon szépre sikerült. A bő ötven évvel ezelőtti elődjéhez képest természetesen több részletet kapott, főleg szemből látványos a különbség az orrkiképzésnek és a lámpafestésnek köszönhetően. A fém alváz megmaradt, de ezt betudom a Collectors szériának, ahogyan a gumis kerekeket is. Nem tudom, hogy szándékozik-e kiadni a Matchbox pőrén, műanyag alvázzal és sablon kerekekkel az 1-100-as sorban is, de én bízom benne, szívesen látnám ott is.

Collectors
Szerencsénkre a Mattel egyre több kisebb-nagyobb különleges, az 1-100-on kívüli sorozatot is eljuttat hozzánk, így például a Collectors szériát is. Ennek ellenére én nem találkoztam senkivel, aki ezt a 70th Anniversary Special Edition sort látta volna hazai üzletben, én is másodkézből jutottam a No.07-es sorszámú Porschéhoz. Ezt azért kicsit sajnálom, mert nem csak maga az autó, de a csomagolása és a hozzá adott doboz grafikája is igencsak mutatós. Éppen ezért gondolkoztam azon, hogy beszerzek egy másodpéldányt is belőle, hogy elrakhassak egyet bontatlanul is. Az előbb említett okok miatt kicsit elment tőle a "kedvem", de aztán megtört a jég.
 
Az összesen nyolc darabból álló sorozatból ugyanis a Matchbox készített olyan kiadást, ami tartalmazza mind a nyolc modellt dobozostul. Szerencsére ez már itthon is elérhető, így már viszonylag könnyű dolgom volt egy bontott másodpéldány beszerzésére, de hogy őszinte legyek nem teljesen csak ez vezérelt mikor megrendeltem ezt a pakkot.
 
A blisteres verziók piros grafikájú doboza helyett itt teljesen újat kapunk, ami megidézi a régi dobozok báját, értsd piszok jól néznek ki! Eleve a doboz külső grafikája már visszarepít a múltba, megéri elidőzni minden kis részletén, szépen átültették a régi dolgokat mai köntösbe. Nekem két dolog nem tetszik csak rajta, az egyik, hogy mind az öt autónak 70-es a rajtszáma, szerintem sokkal jobb lett volna, ha elöl van a 70-es, aztán a 69-es és így tovább csökkenőben.
 
A másik a négy felirat, hogy nyolc autót tartalmaz a csomag, az lehetne egy és kicsit visszafogottabb. De nem is a nagy dobozon van a hangsúly, hanem az autókhoz passzoló kicsiken, ahol a környezetet mindenhol az autó felhasználási jellegéhez igazították. Itt igazán kitettek magukért a készítők, szerintem mindegyik nagyon szépre sikerült.
 
Szóval emiatt a kis dobozka miatt van most nekem egy bontott másodpéldányom, aminek a gyártási minősége csapnivaló lett. A festése tele van a tampózásból eredő foltokkal - hirtelen jobb kifejezést nem találtam rá -, a tetején a narancs csíkban egy pontban már le volt kopva, illetve a csomagolásban tudott kicsit ficánkolni, így az megkoptatta a szélvédő felső részét.
 
Borzasztóan lehangolónak találom, hogy a Matchbox, a saját születésnapját ünneplő prémium kiadásában ilyen minőségű kisautót csomagol. Ezek után direkt jobban szemügyre vettem a blisteres verziót, az szerencsére rendesen néz ki, csak az ramaty amit az ember eleve kézbe akar venni...

Nálam a matt szürke szín nyerő és a dekorációval elégedett vagyok, nekem tetszik az összkép
Az oldalsó ablakokon nem fukarkodtak a részletekkel, a kereke is tetszik
A hátuljában nem sok potenciál rejtőzött, mégis sikerült szépen telerakni részletekkel
Főleg a jobb oldala lett katasztrofális a festését tekintve
Ha már újra van 910-es, akkor gondoltam összefotózom a régiekkel
Alapvetően a matricás verziót kerestem, de most lettem figyelmes erre az árnyalatbeli különbségre
Az első kialakítása sokkal jobb az újnak, lejjebb van, gömbölydedebb, így jutott hely a két levegőbeömlőnek is az orrán
Matrica helyett itt már minden festve van
Azt hittem sokkal esetlenebb lesz mellette a régi, de szerintem nem vészes annak egyszerűsége
A finomabban kidolgozott részletek mellett látványosabb a mélyebbre húzott karosszéria
A kipufogó jóval visszafogottabb, a lámpa már a karosszéria és nem az alváz része
Hátul mindhárom kis ablak sokkal ívesebb lett
Az ajtó mögötti levegőbeömlő sokkal hangsúlyosabb elődjénél, de azért szerintem lehetne lyukas is, hogy még jobban nézzen ki
Az alja is egy fokkal több részletet kapott, tetszik ez a diagonál stílusú gumi az abroncsokon
Nincs mese, elképesztően szép ez a doboz grafika!
A doboz teteje és jobb oldala
A doboz bal oldala mindegyiken az autón előforduló dekorációt kapott
A kötelező licenc téma az aljára került
Vannak nekem jó kis dobozvédő tokjaim - ami mint látható picit nagyobb is, mint kéne -, ám a Collectors sorozat dobozai olyan nagyok, hogy még így sem férnek bele
Első körben így egyesével jelentek meg. A grafika merőben más, de nekem ez a verzió is nagyon tetszik.
A nyolcdarabos gyűjtői doboz nagyon ütős grafikát kapott
A doboz hátulja elárulja a tartalmát, így senkinek sem zsákbamacska
Felnyitva az előlapot (ami alapból le van ragasztva) elénk tárul a tartalma, akár nem is szükséges tovább bontani annak, akinek nincsenek "tapizási" hajlamai
A fedlap belső oldala
Fiók szerűen kihúzható az autókat közre fogó rész, innen már kézbe is lehet őket venni