A következő címkéjű bejegyzések mutatása: M1. Összes bejegyzés megjelenítése
A következő címkéjű bejegyzések mutatása: M1. Összes bejegyzés megjelenítése

2009/05/07

BMW M1 felújítás

Eredetileg ezt a posztot akkor szándékoztam megírni, mikor meglesz hozzá a másik kerékgarnitúra. Amiért mégis most teszem közzé, az az, hogy szeretném bemutatni lépcsőzetesen fejlődésemet. Eddig ecsettel festettem, azonban már van készen olyan felújításom, amit festéksprayel festettem, így ez sem marad sokáig ebben az állapotban - újból sárga lesz. Egyenlőre a sprayel próbálkozom, de erősen kacérkodom egy festékpisztoly beszerzésén.

Ugyan a pick-up-al kezdtem a felújításaimat, de mégis ez volt az első ami elkészült. Saját örökségem része, eredetileg sárga volt ami csak nyomokban volt fellelhető, ezért annó piros alkoholos filccel "átfestettem". Ennél még úgy gondoltam, hogy ecsettel frankón kivitelezhetőek lesznek a felújítások, azonban rá kellett jönnöm, hogy a modellfesték - ami eredetileg műanyaghoz készült - nem nagyon szeret fémre kerülni. Csíkos lett, nem takarta az éleket rendesen, ezért egy kicsit vastagabban festve kapott egy második réteget is, amivel szerintem már egész elfogadhatóan néz ki. Kézben tartva azonban érezhető a vastag festék, érdekes tapintása van, kicsit puha, és sérülékeny is. Következtetésképpen alapozni kellett volna előtte, amit alapozó sprayel célszerű elvégezni, de akkor már inkább jobbnak láttam mindjárt ilyen kiszerelésű festéket venni.

A kerekeivel mint látható, nem sok mindent lehet kezdeni, ráadásul találni sem könnyű hozzá, mivel elég széles a nyomtávolsága - azért úgy néz ki sikerült. Ezt leszámítva jó állapotú, a szélvédők sem nagyon karcosak, ezért is éri meg vele foglalkozni. Külön érdekesség, hogy a hátsó lámpája, egy külön műanyag, ritkán látni ilyet Matchboxéknál. Az utolsó képen megfigyelhető, hogy ha műanyag alvázas Matchboxot fúr szét az ember, és hagy egy kis peremet a szegecsnél, akkor vissza lehet pattintani.

A vastag festés ellenére a részletek megmaradtakA szebbik fele
A lámpa külön műanyag elem
A jobb hátsó kerék iszonyú
Azért csillogni is tud
Az alváz ideiglenesen visszapattintva