2023/11/29

Matchbox MB-73 TV News Truck – UPDATE

Egészen meglepett, hogy ahhoz képest, hogy szeretjük, rengeteg változata van, mindössze kétszer szerepelt nálunk a Matchbox tévés közvetítőkocsija. Amit ebben a postban láthattok, az 1989-es premiermodell, amelyet 1991-ben váltott a Sky News festésű. Aztán rengeteg változattal későbbről, 2006-ból villantottunk még egy verziót. Minden lényeges infót ellőttünk már az előbb linkelt postokban, úgyhogy csak a képek maradnak.

Játszottak vele, nem túl finoman. Ehhez képest elég rossz vétel volt, az online piacteres fotókon sokkal jobban nézett ki.

Annyira érdekes, hogy bár ott a csillag az elején, soha nem lett nevesítve, hogy ez egy Mercedes-Benz T1.

Nekem csak most tűnt fel, hogy nincs oldalajtaja, ami egészen szokatlan.

Lajtorja.

Bejárás csak hátulról!

Menetkész.

Akciókész. És itt sincs oldalajtaja.

 

2023/11/27

Autogrand (Autotime / Welly) Lada 2106

Az, hogy a pedigrés gyártók egészen a közelmúltig szinte egyáltalán nem foglalkoztak a keleti blokk járműveivel – a Matchbox Ikarus és Škoda 130LR a két kivétel, amiről tudok – óriási kihagyott ziccer. Lassan-lassan kezdenek beszivárogni az 1:64-es modellek piacára ilyen járművek és mi nagyon örülünk mindennek, amit gyermekkorunkban láttunk az utcán, vagy utaztunk benne.

NYILATKOZAT
A Matchbox Memories egy családbarát autó- és kisautó rajongói blog. Elsődleges célja a gyűjteményeink megosztása virtuálisan mindenkivel, akiket érdekel a téma és képesek magyarul olvasni, nemtől, kortól, bőrszíntől, bármitől függetlenül. Szerzői politika ügyekben megtartják a véleményüket maguknak és ezt várják el olvasóiktól is. Függetlenül attól, hogy mi történik a közvetlen szomszédunkban vagy a nagyvilágban, az itt megjelenő járművek iránt érzett rajongásunk vezet minket, nem pedig az, hogy mely országban készültek.

A szocialista autógyártás csúcsa
Nem tudom elképzelni, hogy a Zsigulikat vagy Ladákat be kéne igazán mutatni bárkinek a mi földrajzi koordinátánkon, hiszen évtizedekig az utcakép részei voltak és van ahol még ma is azok vagy a csóróság okán, vagy éppen megőrzött veteránok képében. Mi több, személyesen is érintve vagyunk, hiszen – mostanában sajnálatos módon inaktív – szerzőtársunk is dédelget egy országosan ismert kereklámpást. (Infó még itt.)

Ugyanakkor az „egy csecsemőnek minden vicc új” elv mentén ajánlom az érintettek figyelmébe a TotalCar, Zsiguli gyorstalpalóját – nem csak 2106 vonatkozásban – illetve Bolla Gyurinak még a TotalCar színeiben készített 2106 bemutatóját alább.


Eh, mi a név? Mit rózsának hívunk, Bárhogy nevezzük, éppoly illatos.”*
Az van, hogy a Welly igen komoly keleti blokkos, ezen belül jellemzően szovjet gyártmányú jármű portfólióval bír. Számomra ismeretlen és érthetetlen okokból egyrészt többféle néven kínálja őket, másrészt Magyarországon ezek nem, vagy csak nehezen hozzáférhetőek. Ha ritkán igen, akkor is a játékimportőrök szemfülességét és piacismeretét dicséri, ha polcra kerülnek, akkor is pillanatok alatt elkapkodják őket és a teljes Welly portfólió töredéke jut el így hozzánk. Mutatok példákat! A saját neve alatt kínál Škoda Favoritot, de ez abban az értelemben nem hazai beszerzés, hogy nem boltban lett vásárolva, hanem online piactéren – talán-talán lengyel import. Lada Samara (2108), Autotime név alatt fut és ez sem boltban lett vásárolva, mint ahogy a következő három sem: Lada 4x4 (Niva, 2121), orosz zászlós Welly dobozban, valamiféle katonai hatóságra – az automata fordító szerint „Katonai Járművizsgálat”, akármi is az – utaló felirattal. Ugyanez civilben, Autotime dobozban. Lada 2110, szintén Autotime skatulyában. Amit ebben a postban láttok Lada 2106 „Autogrand” márkanév alatt fut, a dobozán angol és orosz feliratok vannak és egészen biztosan itthon vettem boltban, ha jól emlékszem akkor talán Pepcoban – a hangsúly a „talánon” van. Tehát vannak ilyenek, igényünk volna rá, de nehéz hozzájuk jutni.
*William Shakespeare - Romeó és Júlia

Minőség
A helyzet az, hogy a Welly olyan pofont ad a neves gyártóknak ezzel a kis Ladával, hogy öröm nézni! Minden tekintetben gyönyörűen részletes, egészen apró feliratokat is kidolgoztak és megfestettek rajta, mint ahogy a világítótestek zömét, díszléceket, a lökhárítókat, ablaktörlőlapátokat is. A beltér részletes a kormány NEM pizza. A kerekek nagyon szépek, sőt egyenesen túl jók, az eredeti soklyukú acél keréktárcsa plusz krómozott fém, „kutyatál dísztárcsa” kombóhoz képest – de fogjuk fel kortárs, feljavított autónak! Azért az sem mindennapos, hogy abba „kell” belekötni egy kisautó esetében, hogy egy bizonyos részlete túlzás, nemde?!

Remek kisautó, nem egyszerű hozzájutni, csapjatok le rá, ha sikerül!

Én még emlékszem arra, amikor egy ilyen autó csajozós volt! Gyerek voltam akkor, de ettől még emlékszem.

A részletek barátaim, a részletek! Világítótestek, lökhárítók, kilincsek, díszlécek, ablaktörlőlapátok, szélvédőkeret, mind-mind kiemelve, ahol kell krómmal. Rád nézek megrovólag, Mattel fiam!

Ilyen felnikkel meg nem csak csajozós lett volna, hanem egyenesen meg kellett volna őket védeni kerékőr csavarokkal!

És nahát, a kormány sem csak egy pizza, mint ahogy a beltér is részletes.

Az apró, "Жигули" felirat mindent visz! Tuti az Ördög is itt lakik, mert mint tudjuk ő a részletekben szokott héderelni.

Autogrand márkajelzés a dobozon.

A doboz hátulja beszkennelve. Angol és orosz szöveg, illetve ízelítő a kínálatból. A rózsaszínű Csajka szerintem gyakori, mint a zöld Pink Panther.

2023/11/26

Matchbox Convoy CY-20 Kenworth Tipper Taylor Woodrow

Az ős-Convoy széria egyik legritkább félpótkocsiját felvonultató szerelvényt tartogatom a mai haszonjármű vasárnapra.

A Kenworth COE vontatóval tényleg Dunát lehet nálunk rekeszteni, ezért nem is nagyon maradt már mit értekezni róla. Ezzel szemben dömper vontatmányú szerelvény, ha minden létező, egymástól apróságokban különböző – krómozott kipufogó vagy szürke – verzióját is számba vesszük, akkor sem szerepel tucatnyinál többször a Convoy sorozatban. Ha meg a lényeges eltéréseket, mint eltérő színek, motívumok és vontatók, akkor ha jól számoltam hétszer. Nem véletlenül nálunk is még csak egyszer szerepelt, egészen valószínűtlen halvány rózsaszínben, egy csőrös Scania mögé fogva.

Ez a sárga szerelvény először az 1986-os katalógusban bukkan fel. A Taylor Woodrow egy brit építőipari kivitelező cég, melyet 1921-ben alapítottak és mind a mai napig működik. Mivel britek ezért a jenki Kenny traktor igencsak valószínűtlen az ő színeikben – mennyire menő lenne egy DAF 3300-assal – de ez a tény mit sem von le az élvezeti értékéből.

Tudtommal egyetlen további változata létezik a szerelvénynek az enyémen kívül, annak szürke a kipufogója, nem króm.

Az egyik legkevesebbszer használt vontatmány a Convoy sorozatban a dömper.

Amerikai vontató, brit építőipari kivitelezőcég színeiben. Nem valószínű, de mit sem von le az élvezeti értékéből. A szerelvénynek - tudtommal - egy változata létezik, ahol a Kenworth COE kipufogója szürke színű, nem króm.

Teljesen magától képes ebben a pozícióban maradni. Jól látszik a csak a dömper felépítményhez készített fém alváz. #regenmindenjobbvolt

Nyissa nagyra!

Nagyobbra!

Úgy van, ügyes!

NRFB

B oldal. Bé, mint belső.

2023/11/24

Matchbox 2023 MBX City Drivers II 5-pack - GMC Wrecker - 70th Anniversary Special Edition

A Matchbox idei hetvenedik születésnapjáról természetesen nem csak mi, hanem a Mattel sem felejtett el megemlékezni.

70th
Ezt már bizonyára az év eleje óta Ti is tudjátok, hiszem minden idén megjelent Matchbox csomagolására rákerült a 70-es logó. Persze nem érte be ennyivel a gyártó és minden futó sorozatában felbukkannak a speciális festésű járművek, amik mind magukon viselik az erre az alkalomra kitalált, többnyire ezüst-narancs dekorációt. Tényleg minden érintett, az 1-100, a Moving Parts, a Working Rigs, a Skybusters, a Convoy, a Collectors és az 5-pack sem maradt ki a sorból, de készült még azért más is. A teljes felhozatalról láthattok egy képet a post végén. Ezekről bővebben majd az adott modellek kapcsán értekezünk, most egyelőre maradjunk az ötös csomagnál!

Emergency-ből MBX City Drivers II
Az 1993-ban megjelent Emergency névre keresztelt ötös csomagból már mutattam nektek a GMC Wreckert. Gyanítom senkinek sem kell ezt a kisautót bemutatnom, nagyon sok verzióját láthatjátok nálunk - gyűjtőhelyük a Bubba-Gump ráklista -, fogyasszátok őket egészséggel!
 
Rendszeres olvasóinknak bizonyára az sem újdonság, hogy a Matchbox az idei évre elkészítette ennek a pakknak az újragondolt változatát, ezúttal MBX City Drivers II néven, hiszen Joe az LTD kapcsán már megemlítette ezt a tényt. Azóta szerencsére sikerült hozzájutnunk ilyen pakkokhoz, így elhárult az akadály, hogy megmutassuk egyesével a tartalmát. Nem tudom, hogy miért pont erre esett a választás -  talán a fehér alapszínt könnyű volt szürkére cserélni és van benne eleve narancs csík -, de én csak örülni tudok, mert újabb szép GMC vontató kerülhetett így a gyűjteményembe.
 
Persze ahogy az utóbbi években, ez is már a butított változat, így a króm alváztól és a mozgó alkatrészt tartalmazó gémtől is búcsút kell vennünk. Jelen esetben ezek viszont nem fájnak, ugyanis a fekete alkatrészek nagyon jól harmonizálnak a kocsi alapszínével. Az újragondolt dekoráció remekül egészíti ki ezt a színpárosítást és hab a tortán, hogy újra narancssárga lett az ablak és az azzal egy alkatrészt képező villogók is. Hiába no, ennek a Matchboxnak ez áll jól! A kerékválasztásnál sem sikerült hibázni, ezek a kerekek is nagyon jól mutatnak alatta és arra azért került egy kis krómozás is. Kihagyhatatlan ziccer volt, hogy a régivel együtt fotózzam le, így láthatjátok, hogy miben is változtak a dolgok 30 év után. A csomagolásról érdemes talán annyit megemlíteni, hogy annak alapszíne nem narancssárga, hanem fehér, ami a 70th Anniversary Special Edition kiadás révén nem egyedi eset.

Nekem nagyon tetszik ez a színösszeállítás, nem tudok belekötni

"Természetesen (?)" krómmentes, mint az újabbak úgy általában, de ezzel a szürke színnel jól mutat feketében is az eleje. A szélvédő legalább narancssárga, ezért nagy piros pont jár.

Hátul nincsen semmi látnivaló, illetve azt a nagy rést nehéz nem észrevenni

Teljesen újra lett gondolva a dekoráció, ami nem baj, bár egy címer azért itt is kerülhetett volna a motorháztetőre. Az egység száma is változott, alá került a 70-es logó és ezúttal sikerül a POLICE-t is jól leírni.

Hibái és hiányosságai ellenére, nekem az újragondolt verzió jobban tetszik

Matchbox 2023 MBX City Drivers II 5-pack - 70th Anniversary Special Edition

A Matchbox ezekkel a modellekkel ünnepli fennállásának hetvenedik évfordulóját

2023/11/22

Matchbox MB-21 Commer Bottle Float

Én mindig azt gondoltam, hogy a haszongépjárművek évtizedekig történő gyártása afféle keleti-blokk virtus. Aztán a Matchbox kínálata révén rá kellett ébrednem, hogy szó sincs erről. Az egyik friss beszerzésem is ezt a tézist dönti meg. Vanitiszesek, szevasztok!

Commer FC
Rövid kutatás után sikerült kiderítenem, hogy az 1960 és 1983 közt gyártott Commer FC az, amit a Matchbox tejeskocsiként megmintázott. Eleve a szolgáltatás, hogy hajnalonként a tejesember friss tejet szállít a kedves ügyfél otthonának ajtajához, nagyjából kihalt. Olyan ódon, mint a szemfelszedés, táskaírógép javítás vagy a fotó előhívás. Az FC-t számtalan felépítmény változatban gyártották. Az Egyesült Királyságban és Új Zélandon – ott gyártás is folyt – volt népszerű a típus, amit háromféle benzines és kétféle dízel motorral gyártottak, valamennyi négyhengeres, 1500 – 1700 köbcenti körüli hengerűrtartalmú. Váltóból négysebességes-, négysebességes overdrive-os kézi és nagyon alacsony számban, háromsebességes hagyományos automata repítette a kis bódét.

Tejeskocsi
A britek óriás magabiztossággal tudnak előhúzni kifejezéseket a tarsolyukból, amiket csak és kizárólag ők ismernek és pillanatok alatt képesek velük porig rombolni azok nyelvtudását akiknek nem anyanyelvük az angol. A „bottle float” is ilyen aljas fegyver ebben a csatában. A „bottle” ugye palackot jelent. Na, de a „float” az valamilyen folyadék felszínén úszni, sodródni, vagy a levegőben lebegni. Hogy a bánatban jön ki ebből a tejeskocsi? Nos, csak Britanniában van egy sokadik jelentése a szónak: „kis jármű vagy kézikocsi, főleg az elektromos hajtásúak”. Tehát véletlenül sem „milk van” – amit amúgy használnak ám ők is – hanem „palack targonca”. Obelix joggal mondja az ilyesmire, hogy „hülyék ezek a rómaiak”.

Commer FC tejeskocsi(k). A második nem az. (Kép: Imcdb.org)

Cukiság

Nem leszek képmutató: én ezt a kis gyöszt azért (is) szeretem, mert mindig is a mi Barkasunkra emlékeztetett. Persze azóta van Grell Barkas, de hát ugye évtizedekig nem volt. A Commer FC 1961-ben debütál, akkor még az első ajtókon háromszög alapon tejesüveg – a klasszikus, üvegből való, lásd fentebb – díszelgett. 1963-tól, 1967-ig az ebben a postban látható, tehenes verzióra cserélik le a motívumot. Ezt leszámítva nem létezik változat belőle, az MB-21 számozást is végig megtartja.


Az 1967-es nyugdíjazásáról a Herman's Hermits zenekar a „No milk today” című dallal emlékezik meg. A dal szerzője, Graham Gouldman óriási Matchbox rajongó volt és egy szakítós dalnak álcázta a Commer Bottle Float kivezetése feletti bánatát. Ebben az évben a dal a brit kislemez értékesítési listán az előkelő hetedik helyezést éri el, míg az amerikai Billboard Hot 100-en a harmincötödiket.*

Nem a legmenőbb regular wheel Matchbox, de az én szívemnek kedves.

Én mindig a Barkast láttam benne, ezért (is) kedves a szívemnek. Akik követnek minket a Facebookon, azoknak nem lesz újdonság az infó: Ez az egyik első fotósorozat, amit telefonnal és a hozzá beszerzett markolattal lőttem. Ezért vannak többé-kevésbé elpozícionálva a képek, mert a telefon fotó appjának a felületéhez komponáltam a képet, nem a teljes kijelzőhöz. Most már tudom, hogy nem úgy kell.

Van a neten hozzá felújító matricaszett, de mivel az egész kis gyösz megviselt, marad így - amúgy is csak a tetőn lévő "Igyál több tejet" feliratot kéne cserélni.

Oldalról ha lehet még jobban emlékeztet a Barkasra. Tejeskocsi. Mára olyan idejétmúlt, mint a kintorna, a vándorköszörű vagy a jegeskocsi.

Hátulról is emlékeztet a keletnémet csodára.

Nem a legmenőbb regular wheel, de én szeretem. Hozzá gombokért volt.

A rakomány is szimmetrikus.
*Természetesen a dalnak és a szerzőnek semmi köze sincs a Matchboxhoz, de ez maradjon köztünk! Így születnek a városi legendák.

2023/11/20

Hot Wheels Tesla Model X

Kevés kortársabb téma jöhet szóba egy kisautónak, mint egy Tesla. Hogy a Model X már nyolc éves? Az azt megmintázó Hot Wheels meg hat? Egészen hihetetlen!

Sirályszárny
Én nem tudom, hogy Ti hogy vagytok vele, de én még mindig ott tartok, hogy felfigyelek a Teslákra az utcán. Nem mondom, hogy leesett állal bámulom őket, de nem siklik át a tekintetem felettük úgy, mint ahogy nagyjából bármi máson, szupersportautón, csinos youngtimeren, vagy szépséges oldtimeren innen. Pedig a Modell S is már 11 éve létezik.

A típusismertetőt ellazsálom. Egyrészt jelenleg is kapható, van neki csilli-villi termékoldala, tessék vinni 40 milliót meg némi aprót és máris vihető az autó. Másrészt szépen meg lett tesztelve a hazai sajtó által, például Csikós Zsolt is megvizsgálta amikor még a TotalCarnál dolgozott – az sem ma volt.

Eddig négy
A Hot Wheels-nél 2017-ben debütál a mainline-ban jelen postunk tárgya fehér színben, csicsa felniken. Ugyanabban az évben metálpirosban is megjelenik. 2018-ban ezüstben és metálfeketében tűnik fel szintén a mainline-ban, piros-fekete, illetve piros-fehér „Tesla Energy” felirattal az oldalán. Ez utóbbiak visszafogott, tízküllős kerekeken gördülnek, amelyek nagyon hasonlóak az eredeti, szintén tízküllős felnijeihez. Azóta néma csend.

Az öntvény teljesen rendben van, sok cizellálásra nincs igazán mód rajta, de ahol volt ott tisztességes munkát végeztek, megvannak a festékes kiemelések. Ugyanakkor előfutára a Mattel azon lidércnyomásos elképzelésének, hogy az övvonal felett mindennek egyetlen darab műanyagból kell lennie. Itt még az A- és C- – vagy az már D? – oszlopokat is képező ív fém, de az első és hátsó szélvédőket, tetőt és oldalablakokat is képező alkatrész olyan sötét, hogy alig enged betekintést a beltérbe, ami nemcsak hogy van, de három üléssort és pizzakormányt is tartalmaz. Persze már karistos és bár használtan vettem, nem úgy néz ki, hogy nem gyárilag ilyen. Ezzel a példánnyal egészen biztosan nem játszottak.

Nem rossz, nem rossz, de a 2018-as változatok kerekeivel jobban szeretném.

Nem sok helyen van mit kiemelni a Model X-en festékkel, de ahol igen, ott megtették.

Nagyon nem jó irány ez az "övvonal felett minden egyetlen darab műanyagból van" elképzelés.

Karcolódik és alig látni át rajta, pedig van beltere, egészen részletes.

Ronda szekérkerekek. A 2018-as változatokon már olyan tízküllősek vannak, mint az eredetin.

Bár mindenre ennyi festék kerülne elől-hátul, mint a Model X-re.

Valamiért lefotóztam a fenekét is.

2023/11/19

Matchbox White Rose CY-112 Kenworth T600 New York Yankees

Kvízkérdés is lehetne egy gyűjtői találkozón: „Matchbox, kamion, de nem Convoy, mi az?” A Matchbox Memories rajongói találkozón meg úgy hangzana, hogy „Matchbox, kamion, de nem Convoy, Sam. Joe meg nem halmozza őket, mert nem tetszik neki. Mi az?”

Hangyász, de nem a Karottáé
A Kenworth T600-as sorozatot a 1984 és 2007 közt gyártotta a Paccar. Az e lapokról jól ismert, szintén „csőrös” W900-as szériával szemben – mellyel azért osztozik közös géneken –, légellenállása nem egy pajtáéval vetekszik. Már eleve, az első tollvonástól kezdve üzemanyag takarékosabbnak tervezték, melynek leglátványosabb jele a csapott orra, melyről a legismertebb és legkevésbé trágár becenevét, „Anteater” azaz „Hangyász” is kapta. Az üzemeltetők nagyon jól fogadták az új modellt, mert az alacsonyabb fogyasztás nem csak ígéret volt. Az első modellévben a Kenworth nyergesvontató eladásainak 40%-át tette ki az új modell – mely természetesen nem csupán nyerges változatban létezett. 2008-ban a T660-as modell váltotta le, mely jól megkülönböztethető a még gömbölyűbb vonalairól.

A helyzet az, hogy a T600-as számos más jenki nyergesvontatóval szemben igen jól dokumentált a neten, mi több még katalógussal is tudok szolgálni róla. Igazság szerint többel is tudnék, de a 24 oldalassal szemben az 1997-es, azaz jelen post tárgyának megjelenési événél eggyel korábbi, csak 12 oldalas változatot választottam. Alaposan kihangsúlyozza, az áramvonalas idomaiból eredő megtakarítást, de érdekes módon nem részletezi, hogy milyen motorokkal rendelhető a T600-as. (Nyilván a szokásos, jól ismert jenki beszállítókra kell gondolni.)













Nem szeretem
A bevezetőben azt írtam, hogy „kamion, de nem Convoy”, ezzel szemben mégis „CY” jele van ennek a gyösznek. Hogy lehet ez? Nos, a White Rose és a Matchbox kapcsolatáról már írtunk korábban, a részletekért kattintsatok vissza ehhez a posthoz. Ezt a Kenworth T600-ast és a hozzá kapcsolódó Superstar Transportert a Matchbox gyártotta „speciálba” a White Rose-nak, de a Matchbox kínálatában sehol máshol nem jelent meg sem a vontató, sem a félpót. Eleve azt, hogy a Matchbox a gyártó sehol nem nevesítik, sem a dobozon, sem magán a terméken – majd fogjátok látni a képeket. Én is csak Charlie Mack bibliájából tudom – meg rajtam kívül szerintem nagyjából mindenki más is. Neki meg elhiszem, mert ő bátran tekinthető a Tudományos Matchboxológia pontifex makszimuszának.

A dolog érdekessége, hogy a White Rose amúgy remek, Nascar tematikájú, Convoy alapú termékeket jegyez, melyek egyébként tetszenek is, de semmi nem köt a sportághoz és a pénztárcám, meg a rendelkezésre álló tárolóhelyem is azt mondja, hogy meg kell húznom egy határt. Érdekesség, hogy létezik még egy ilyen, csak a White Rose-nak gyártott szerelvény, egy Ford Aeromax is, ami köszönő viszonyban sincs az előbb linkelt Convoy változattal. Van ilyenem is mutatóba, de előre lelövöm a poént: Borzasztó!

Szóval az 1994-ben debütáló T600-as egyedi, Matchbox, de nem tetszik. A méretaránya ugyan valami hasonló, mint a Convoyoké, talán picit nagyobb. Ugyanakkor nem csaltak vele, nem rövidítették le az alvázat, hogy beférjen az 1-75 szabványdobozba – vagy egyszerűen csak a nagy hálófülkés változatot mintázták meg – ezért kilóg a Convoy szériából. Bár fém a karosszériája és az alváza is, tényleg masszív egy darab, nagyon elnagyolt. A frontend köszönő viszonyban sincs az eredetivel, valami olyan lámpákat sikerült ráfesteni, amelyek a sokkal későbbi T660-aséra emlékeztetnek, de egyértelműen nem azok – időgép kellett volna hozzá, hogy azok legyenek.

A Superstar Transporter – mely megint csak nem összetévesztendő a Convoy sorozat hasonló nevű félpótkocsijával – fém alvázú, de a felépítmény vékonyabb és ridegebb műanyag, mint a Convoyoké. Mindenféle finom részletet nélkülöz, elnagyolt. Mind a traktor, mind ez gumírozott kerekeket kapott, de nagyjából ez az egyetlen részletük, amit szeretni tudok.

Charlie Mack 143 (!) változatot tart belőle számon, szóval sok sikert kívánok annak, aki mindet össze akarja gyűjteni, de én kimaradok a buliból, mert csicsás, ízléstelen festések jellemzik őket, a félpótok pedig – talán kivétel nélkül, de erre nem esküszöm meg – matricázottak.

Ezért egy-egy verziót beszereztem anno mutatóba, hogy legyen ilyenem is, de szándékosan a kínálat legolcsóbb végéből, mert a drágább változatokat sem találom szépnek.

Kenworth T600-as szerelvény a New York Yankees baseballcsapat színeiben. Hát nem a legszebb festésű kamionom, na!

Convoy Peterbilt nyergesvontató az arányok érzékeltetéséhez, mint afféle mérőmókus. Most így utólag belátom, hogy W900-as Kennyt kellett volna inkább mellétenni, ha már, de ez volt kéznél.

Az első lámpák köszönő viszonyban sincsenek az eredetivel.

Eléggé elnagyolt, a hálófülke ablakai elől-oldalt le vannak falazva.

A felniken gumi abroncsok feszülnek, nagyjából ez az egyetlen részlete, amit kedvelek.

A karosszéria és az alváz is, fém. Na jó, akkor ez a másik részlete, amit kedvelek. Sehol nincs nevesítve, hogy ez egy Matchbox termék. Ha kicsit erőltetitek a szemeteket, akkor a "Kenworth" felirat felett, a piros részen egy "White Rose Collectibles" feliratot, alatta meg egy 1997-es keltezést találtok.

Legalább azt pontosan tudjuk, hogy melyik évből való. A vándorcirkuszos címfestők most elismerően csettintenek.

A felépítmény műanyag, minden részletet nélkülöz. Az éleknél szint már vág.

A hátsó ajtót - rámpát? - le lehet nyitni, de csak eddig.

Az alváz fém. "Major League Baseball" a rövidítés feloldása.

Ezt a képet még 2008 februárjában lőttem. Azóta próbálom rávenni magam, hogy megírjam. Ti elhiszitek az ilyen számokat, hogy hány példányban készült?

Hát... Van egy színvilága. "Keresse az 1999-es, tavasszal érkező transzportereinket." Most kicsit elbizonytalanodtam a keltezéssel kapcsolatban.

Sehol nincs nyoma, hogy Matchbox termék lenne, a doboz alján sem.