A BBC mai adásában igazán eklektikus a felhozatal, mind méretarányban, mind a gyártók sokféleségét tekintve. A kisautókon kívül akciófigura és
2021/07/31
BadBoy Custom Diecast Garage – Szezon 1 Epizód 11
A BBC mai adásában igazán eklektikus a felhozatal, mind méretarányban, mind a gyártók sokféleségét tekintve. A kisautókon kívül akciófigura és
2021/07/30
Hot Wheels 2009 New Models #17 VW Type 181
A Volkswagen Type 181-ről már többször írtunk korábban a különböző kisautógyártók értelmezései kapcsán. A típustörténetért ehhez a Matchboxhoz irányítanálak benneteket, ami az eredetinek az Egyesült Államok piacán használatos nevét viseli.
A Hot Wheels-nél a mainline-ba 2009-ben kerül és rögtön a premier évében három változatát lehetett levadászni. Az ebben a postban látható narancssárgát – ugyanitt további Type 181-ek is láthatóak, illetve számos post más postokra a témában –, egy bézs színűt ugyanolyan kerekekkel, mint a narancssárga alatt, e post tárgyát, illetve egy ugyanilyen árnyalatú kéket, mint ez, csak az előbb felsoroltak alatt látható, vékonyabb küllőjű kerekekkel. Ez a verzió is tetszik, de a másik kerékváltozat szerintem vagányabb.
A Hot Wheels nem is lenne
Hot Wheels, ha nem valami vadított Dolgot (Thing) mintáztak volna
meg. A motorházfedél elhagyása a motortérbe öntött krómfagyi,
illetve a szigorú kidörgők nem is rosszak. Amivel nem vagyok
maradéktalanul kiegyezve, azok az arányai. A Matchbbox és a Siku
értelmezéshez viszonyítva is egyértelmű, hogy a HW Type 181 túl
széles, mintha középütt beletoldottak volna. Nem rossz, nem
rossz, szerethető, de nem precíz.
Nem rossz, de furák az arányai, túl széles. A brosura fotója jó támpont, látszik hogy a csomagtartó fedele is túl mélyre van húzva előre.
2021/07/28
Maisto Porsche 356
Sokáig a Porsche 356-os modellje eléggé mostohagyerek volt ebben a méretarányban. Jószerint csak a Maisto készítette el, amiről Joe annak idején már tett említést. Szerintem sem a legtökéletesebb kisautóm de mivel sokáig igazi hiánypótló volt, így sokmindent elnéz neki az ember. Ráadásul a Maisto sem erőltette túl a dolgot, hosszú évekig kizárólag abban az ezüst színben lehetett csak kapni, egészen addig amíg el nem tűnt a kínálatból. Pontosabban szólva míg úgy egyáltalán a gyártó e méretarányú kisautóit úgy általában kapni lehetett. Aztán kis szünet után nagyjából 2012 környékén újra felbukkantak a boltok polcain, többnyire a régi kínálattal de erősen lebutítva. Új, masszívabb - nem feltétlenül szebb - kerékváltozatok kerültek alájuk, valamint kiszórták belőlük a belteret, amit fekete üvegezéssel lepleztek. Így járt a 356-os is, ám nála az ezüst színt is dobták a levesbe és ezúttal pirosban juthattunk hozzá. Kicsit furcsa az összkép, hiszen nem igazán hozzá illő stílusú a kerék szett, a piros szín sem a kifejezett kedvencem de nekem valahogy mégis kiadja az egész.
2021/07/27
Corgi Superhaulers – Scania Tesco Tanker
A legutolsó, borzasztóan kiábrándító Corgi Superhauler – igen, a Gyuri – után itt az ideje, hogy megint mutassak egy meséset!
Rövid
post lesz ez, hiszen az
Esso motívumos tesókájánál mindent elmondtam erről a
holmiról, amit érdekesnek gondoltam. Na, ez ugyanolyan, csak még
szebb – pedig az sem akármi! Ha a Gyurinál azt mondtam, hogy nem javaslom, akkor erre egyenesen azt mondom, hogy tessenek venni ilyet, ha jön szembe!
2021/07/26
Matchbox 2008 USA Superfast MB-20 Baja Bandit
2008-ban a Matchbox kiadott egy húszdarabos, csak az Egyesült Államok Wal-Mart áruházláncában kapható Superfast szériát. Mikor e sorokat írom, tizenkettő már megjelent a blogon a szériából. Szóval tizenhárom éves a restancia, amit be kell pótolnom.
Tulajdonképpen nem is lepett meg, amikor szembesültem azzal, hogy a Matchbox Memories-on a minimálisnál kevesebbet foglalkoztunk csak buggykkal. (Imádom, hogy a szövegszerkesztőm ezt a szót „bugyikra” akarja javítani!) Az nyugodtan írható az én számlámra, soha nem éreztem vonzódást az afféle kültelki duhajkodáshoz, amire ezek valók.
A Buggy vajon mi?
A
buggy úgy általánosságban könnyű, minimális karosszériával
rendelkező, terepjáró-képességgel bíró járművet jelent. A
szót eredetileg nagyon könnyű, kétszemélyes lovaskocsikra
használták, amire amúgy van egy klassz magyar szavunk: homokfutó.
Szerintem szép kifejezés, kár hogy a buggyra nem terjedt el úgy,
mint mondjuk ahogy a terepjáró a terepjárókra.
A buggyknak is megvan a saját faj- és fajtatana. A „dune buggy”, vagy „beach buggy” az Egyesült Államokból, Kaliforniából származik. A szörfkorszak szülötte, az 50-es évek vége, 60-as évek eleje volt a virágkora. Jellemzően az olcsó, végtelenül egyszerű szerkezetű Volkswagen Bogarak átépítésével, pontosabban azok alkatrészeinek felhasználásával készültek. Alapvetően az volt a feladatuk, hogy le lehessen velük járni a partra, elvigyék utasaikat meg a szörfdeszkáikat oda úgy, hogy aztán a mély homokban ne akadjanak el. A „buggy” név is innen jön. Mint azt tudjuk angolul a bogár, „bug”, a VW Bug-ból épült jármű pedig értelemszerűen lett a „buggy”. Az Egyesült Államok egy fejlett fogyasztói társadalom volt már akkor is, a házi építéseket hamar követték a kis manufaktúrák által készített, de még mindig VW Bogár-alapú átépítések. Az egyik legismertebb ilyen a Meyers Manx.
A mi földrajzi koordinátáinkon a dune buggyt vitán felül a Különben Dühbe Jövünk, Bud Spencer és Terence Hill tette fel a térképre. Az előadó Oliver Onions, a szerzők pedig a zseniális De Angelis fivérek, Guido és Maurizio.
A „baja bug” még mindig VW Bogár alapú, de nem tengerparti csapatásra és szörfös villantásra készültek, hanem sivatagi versenyzésre. A név is a Baja 1000 versenytől jön, mely egyfajta terepverseny, melyet ősszel, Mexikó Baja California félszigetén rendeznek 1967 óta. Az útvonala többé-kevésbé mind a mai napig változatlan, de nem csak eléri, de inkább meghaladja a névadó 1000 mérföldet. A számos géposztályban – beleértve motorkerékpárokat, teherautókat, széria és épített járműveket is – rendezik meg, amiből három is a VW Bogarakról szól.
A Class 11 a széria, de emelt hasmagasságú és a terepre megerősített Bogaraké.
A Class 5 1600 előírja, hogy a léghűtéses, 1600 köbcentis VW motor használható, de a Bogárnak „baja bug” kinézetűnek kell lennie, az összes szükséges karosszéria módosítással (kivágással) ami a terep-futómű megkíván.
A Class 5 Unlimited mint az előző, de bármilyen négyhengeres „VW-stílusú” motor használható. Ez nem teljesen egyértelmű nekem, hogy mi értendő alatta, de gondolom boxermotorokról szól, de hogy ebbe mondjuk belefér-e egy Subaru blokk, vagy mondjuk „csak” tuningolt VW, vagy Porsche erőforrások is, na azt ne kérdezzétek!
A Baja Bugon sincs túl sok karosszéria, de semmi esetre sem egy olyan szellős valami, mint a beach bug, hiszen meg kell védenie az utasait a tempós közlekedés mellékhatásaitól, úgyis mint menetszél, menethomok, felcsapódó kövek és kavicsoktól. Ezen kívül alaposan be van csövezve, hogy komolyabb borulások is túlélhetőek legyenek benne, amihez némi lemezborítás kifejezetten hasznos.
„Ez nem Jim Beam!”
Tehát
mint az fentiekből kitűnik, amit MB-20-ként a 2008-as Superfast
szériában piacra dobtak, az pont annyira „Baja Bandita”, mint
amennyire „Szibéria Szörny”, vagy „Bakony Betyár”.
Semennyire! Ez bizony kérem egyértelműen egy beach buggy! A vicces
az, hogy amikor ez forgalomba került, volt a Matchboxnak minden
kétséget kizáróan, ízig-vérig hamisítatlan baja bugja, amit
a fentiek alapján én simán a Class 5 1600 versenygépnek gondolok.
Sőt, a
Hot Wheels-nek is, már 1983 óta, ami meg Class 5 Unlimited-nek
tűnik.
Aranyos beach buggy ez, aki kedveli az efféle járműveket biztosan értékeli is, de az elnevezése eléggé elhibázott.
Beach buggy ez kérem, akárki meglássa!2021/07/24
BadBoy Custom Diecast Garage – Szezon 1 Epizód 10
2021/07/23
Matchbox GMC Wrecker - Update
A Lamley group oldalt szerintem nem sok mindenkinek kell bemutatni. Ha más nem, a jobboldalon levő Médiatámogató-ra elég csak odapillantani.
Ha jól tudom két nagy brit - John Lambert és David Tilley - kisautó gyűjtő hozta létre az oldalt, akiket az a megtiszteltetés ért, hogy a Matchbox készített "nekik" 2016-ban egy Ford F-150 SVT Raptort ami Lamley-es dizájnt kapott.
2019-ben ezt fejelte meg a Matchbox ezzel a GMC Wrecker modellel, ami kinézetében követi a Fordot, arra utal a 02-es számozása is a B-oszlopon. A platót kivéve minden ugyanolyan színt kapott, természetesen a Lamley Leaks logó is ugyanúgy ott van rajta. Igazán szép gesztus volt ez a két modell elkészítése, ám míg a Ford bekerült a normál 1-125-ös sorba, addig a GMC egy 9-es csomag része.
2021/07/21
Hot Wheels Multibrick Car Case - a Livarno (Lidl) vitrin tetején
A „hová tegyem a
gyűjteményem” problémája egyidős az emberiséggel
a kisautógyűjtéssel. Ha az ősemberek barlangjaiban nem is voltak
kivájva kis üregek a falban a kisautóknak, de egészen biztos
vagyok abban, hogy már a legelső gyűjtők is jobban érezték
magukat, ha a dolgozó- vagy játszószobájukban ott volt a
közvetlen közelükben pár (sok) kedvencük, anélkül, hogy
megette volna őket a por, illetéktelen kezektől óvva de
megcsodálhatóan. Erre a problémára a Hot Wheels is kínál
megoldást. Mutatom, hogy milyen eredménnyel!
Az egyik kedvenc online pénztemetőm hírlevelében jött velem szembe a Hot Wheels Multibrick Car Case. (Mint azt a „Csúcsfejek” óta tudjuk bizonyos amerikai dolgok neve lefordítva úgy vicces, mint Nagy Bandó András „Elektromos Csellentyűcskéje”. Szóval a dolog neve: kb. Menő Verdák Multitégla Autó Tartó) Addig elképzelésem sem volt, hogy van ilyen, de megoldást kínált egy problémámra. Ezért rendeltem belőle legott.
Livarno (Lidl) vitrin
Végre-valahára
eljutottam oda, hogy nem csak azonos földrajzi koordinátákon
tartózkodom én és a gyűjteményem, de a férfibarlangomba
dolgozószobámba került két Livarno vitrin a Lidl-ből. Ezek
magukban nem érik el a kritikus tömeget, hogy írjak róluk, de ha
már muszáj őket megemlítenem a Multitégla Autó Tartó kapcsán
akkor egy pár kibővített mondatot megér róluk ejteni.
Két ilyet vettem és az a benyomásom az összeállításuk után, hogy inkább szépek, mint jók. Az Ikea minőséget az előkészítés nem éri el, az egyiken egy fontos tartócsavar lyuka úgy volt melléfúrva, hogy a csavar vége a hátlapon jött volna ki, ha nem veszem észre időben. A másikon pedig pár kisebb lyukat (az üvegajtók mágneses zárjának, illetve az ellenkező oldalon lévő fémlemez helyét) nemes egyszerűséggel elfelejtettek kifúrni – a testvérkéjén ezek megvannak.
Az összeállításuk után rájöttem, hogy földre letéve egyrészt nem mutatnak jól, másrészt ki vannak téve a véletlen belerúgás veszélyének. Kisgyerekeim (is) vannak és bár elvben a dolgozószoba számukra tiltott terület, a gyakorlatban állati leleményes besurranók. A vitrinek nem maradhattak a földön, ezért elkezdtem vadászni valamiféle szekrénykékre alájuk.
A Livarno vitrin a Lidl katalógusban. Az ár nagyon vonzó, szép is, de az előkészítésük az összeszereléshez nem üti meg (mondjuk példaként) az Ikeás mértéket.
Alávalók
Több
okból nem írom meg, hogy a kis szekrénykék honnan vannak.
Egyrészt nem emlékszem. (Becsszó.) Másrészt botrányosan sokára
jöttek meg a megrendelés és fizetés után. Harmadrészt közel
sem vagyok elégedett a minőségükkel. A gyártójuk lengyel –
mint az a dobozukból kiderült – és annyira tök ugyanolyan
színűek, annyira stimmelnek méretben és stílusban, illetve annyira hasonlóan felejtettek el elkészíteni
rajtuk furatokat, hogy felhorgadt bennem a gyanú, hogy ugyanott
születtek, mint a „Made in Germany” Livarno vitrinek. Viszont
masszívak és gond nélkül elbírják a vitrineket, amik üresen is
nehezek, nemhogy telepakolva értékes dolgokkal.
Megkockáztatom, hogy így keletkezett egy egész pofás bemutató felület, de vele egy jókora kihasználatlan tér is a tetejükön. Szerettem volna majd idővel ide valami tárló szerű dolgot, ami nem túl nagy, nem túl nehéz. Értekeztem Andrew0807 kollégával, aki akkortájt kezdett egy plexiből készült holmik előállításával foglalkozó cégnél dolgozni, de hamar lehűtött, mert még az ő alkalmazotti kedvezményével is olyan árakról beszéltünk ami messze túlmutatott az én pénztárcám vastagságán. Valami olyasmit szerettem volna, mint a jó öreg FastLane (született RealToy) Superliner, mínusz a pofás de felesleges nyergesvonató.
Ha én előre tudom, hogy ennyire beválik, kettőt cipelek haza Tajvanról - talán elfért volna a bőröndömben. Valami hasonlót szerettem volna, csak kevésbé helypocsékolót.
Forró Kerekek
Multitégla Kocsi Ügy
Bocsánat,
ígérem innentől elengedem a(z általam tréfásnak gondolt)
név(félre)fordítást, de talán egy alcímnek még most belefért.
Nos, itt tartottam a gyűjtemény rendezésben amikor belefutottam a
Hot Wheels cumóba és megrendeltem 4500 jó magyar forintokért. A
csomagolásán több dolgot is ígér, amiből van amit be is tart.
Haladjunk szépen sorban!
Szétszedhető
A grafika a csomagoláson megmutatja, hogy hogyan lehet őket összeilleszteni.
Valóban! Ötletes fülecskékkel sokféleképpen összeilleszthetőek a kisautó magánzárkák. Ez tényleg nagyon pofás és remek ötlet. És akkor most jön az a bizonyos „de”. A sínek, amik segítségével össze lehet őket illeszteni úgy vannak kialakítva, hogy össze lehet őket rakni, de közel sem szeretnek úgy egyben maradni, mint mondjuk ahogy két legókocka szeret. Ez pedig megtorpedózza az ígért funkcióinak a zömét.
Azt már nem mutatja meg, hogy a hátulján is ott vannak az összeillesztéshez a sínek, tehát...
...így a hátfaluknál is összeilleszthetőek.Lehet vele játszani
"Lehet vele játszani, megtartja a pályáidat". Nem, nem tartja meg, túl könnyű hozzá.
Ez úgy kell érteni, hogy a dobozkák összeillesztéséhez használatos sínek kompatibilisek a Hot Wheels autópályák hasonló megoldásával. Valóban össze lehet őket illeszteni, de úgy játszani vele ahogy azt a csomagolás képei mutatják nem lehet. Egyszerűen túl könnyűek a dobozok, nem képesek kvázi oszlopokként megtartani a pályát úgy, mint ahogy a kép mutatja.Hordozható
A mellékelt fül. Szétcsúszik, nem marad a helyén. Ehhez a képhez majd még később visszatérünk!
Nem, nem az. Kétségkívül mellékelnek hozzá hordozó fület, de a hordozással együtt járó természetes mozgást, az úgynevezett lóbálást nem bírja ki. Sem a dobozok nem maradnak együtt, sem a mellékelt fül nem marad a helyén.
Fel lehet csavarozni a falra
Ez a kép megmutat sok mindent: A lyuk, a rések és az alacsony belmagasság.
Valóban, a dobozokon középütt van egy lyuk erre a célra. És most itt jön egy rakat „de”. Ha felcsavaroznék egy, vagy több ilyet, azonnal leragasztanám a csavar fejét egy darab szigetelőszalaggal, mert jó eséllyel karistolná a dobozba rakott kisautó oldalát. Porsche kolléga pro-tippje, hogy ő amúgy is leragasztaná ezt a lyukat kívülről, mert azon keresztül bejut a por. Van a dologban valami, hiszen ez a leglátványosabb lyuk a dobozon, bár a sínek úgy vannak kialakítva, hogy ott is rések vannak.
Ami igazán rosszul érint, hogy a dobozok összerakva nem alkotnak síkot. Nagyon nehéz ezt szóban elmagyarázni, de a képek világossá teszik a dolgot. Két tengely mentén is ívet fogunk látni, már a 7 x 4-es elrendezésnél is. Nem tudom biztosan, mert nem próbáltam ki, de tartok tőle, hogyha megpróbáljuk az alapértelmezett 28 darab, 7 x 4-es, vagy ennél nagyobb értelmezését falra szerelni, az nem fog sikerülni, „hasa” lesz, ha meg erőltetjük, szerintem el is törik. Ismételném magam: Nem próbáltam ki, de nem is merném. Tehát pár darabot úgy, ahogy a csomagolás fotója mutatja kétség kívül fel lehet csavarozni, de falszerűen, sokat nem kockáztatnék meg.
Fel lehet csavarozni a falra. Nos, lyuk van rajta erre a célra, ez tény.
A csomagolás valamelyest ápol és eltakar, de már látszik az ív az egyik tengely mentén így is.
A kerti műanyag asztal amin fotóztam jó támpontot ad. A balról második doboz áll nagyjából párhuzamosan az asztal mélyedésével. Azért ez elég jelentős eltérés a síkhoz képest. Tehát ha szemből néznénk a nyitható oldaláról, akkor azt látnánk, hogy hátrafelé dől jelentősen. Ha megnézitek tüzetesebben az első fogantyús képet, akkor látjátok, hogy nem csak a függőleges, de a vízszintes tengelyéhez képest sem sík.
Akkor most ez jó,
vagy nem jó?
Nagyon
sajnálom hogy ezt kell mondjam, de a végső verdiktnél – hosszú
mérlegelés után – azt kell mondjam, hogy inkább nem jó. Nagyon
fontos: Minden fenti megállapításomat úgy mérlegeljétek, hogy nem
egyetlen szettet vettem, hanem többet, egészen pontosan négyet.
Mind a négy ilyen! Gyorsan felsorolnám, hogy mi szól mellette és
mi ellene.
Mellette: Pofás. Gyerekszobában a falra, vagy polcra téve nagyon jól mutat, ha a felhasználóban megvan a késztetés arra, hogy használja is. Az ajtók masszívak, sok nyitást-csukást ki fognak bírni és ha nagyon elkoszolódna, akkor csak ki kell szedni a tartalmát és az egészet elmosni a mosogatóban. (Még ha fel is csavaroztuk, úgy leemelhető mint egy képkeret.) Jópofa alakzatokba elrendezhető. Ha kifutunk a tárolóhelyből akkor bármikor beszerezhető bővítés – nyilván ésszerű idő-intervallumon belül, tíz év múlva valószínűleg nem lesz már ilyen a boltban. Vastag, jó minőségű műanyagból van, ha csak nem kap folyamatos napsütést közvetlenül, valószínűleg egész sokáig kitart. (Tudjátok, az UV-fény műanyaggyilkos, minden ilyesmi besárgítója és törékennyé tevője.)
Nem tudom eldönteni: A Livarno vitrinhez viszonyítva drága, egy hasonló, csináltatott plexi tárlóhoz képest olcsó.
Ellene: Nem sík a felület amit összeállítva kiad – fentebb már részletesen elmondtam, hogy ez miért baj. Csak ez a tulajdonsága szerintem indokolja a „nem jó” ítéletem. Sok rés van rajta, amin bemegy a por. Egy-egy dobozka túl alacsony. A fedél „zsanérja” úgy van kialakítva, hogy levesz a doboz magasságából – ez az ára annak, hogy masszív. Így mindössze 3 centi magas lehet az a kisautó, amit bele tudunk tenni. (Egyébként a zsanér két oldalán 3,3 centi magas a hely.) Ez pedig igen alacsony, legalább 4,5 centivel lennék elégedett. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy csak példaként egy Police Patrol, VW Camper Dormobile, vagy Peterbilt tartály, dömper, vagy vontató már nem fér bele – hogy olyasmiket említsek meg, amik itt vannak tőlem karnyújtásnyira. Frissítés: Már időzítve volt ez a post, de még nem jelent meg, mikor rájöttem, hogy ezzel picit lehet csalni. Mégpedig úgy, hogyha fejjel lefelé állapotában, tehát a zsanérral lefelé fordított állapotában használjuk a dobozokat. Ha valamilyen felületen állnak – mint nálam a vitrin tetején – akkor a doboznak mindegy, ugyanolyan stabilan áll. Az lesz béna, hogy az ajtó lefelé nyílik, de ha nem pakolászunk beléjük folyton, nem jár funkcióvesztéssel. A Hot Wheels logó mondjuk pont fejjel lefelé lesz, de az amúgy sem látszik igazán. Ellenben ha fel vannak csavarozva valahová, akkor sajnos már nem jó a trükk, mert a rögzítő furat fejjel lefelé lesz, tehát könnyen le tud esni a csavar fejéről. De hogy mi a trükk? Ha a kisautó hasmagassága és tengelytávja kiadja, akkor egyszerűen „átlépi” a homorú részt. Ezt a leírásból nehéz lehet elképzelni, de készítettem pár képet, azokból egyértelmű lesz – lásd alább.
Nagyon
szeretném, hogy akinek van ilyenje és van vele tapasztalata, az
megcáfolna, vagy éppenséggel megerősítene ebben az ív ügyben.
(A fogantyú, meg a pálya része a dolognak az nem hiszem, hogy
cáfolható lenne.) Nem kizárt, hogy nekem volt pechem és olyan
szállítmányból vásároltam be, amire... Mit tudom én...
Rápakoltak valamit a raktárban, rádőlt egy olajoshordó, amikor
hozta a futár, vagy bármi más hasonló.
Frissítés: A fentebb említett "fejjel lefelé használós" trükköt szeretném megmutatni.
2021/07/20
Matchbox CY-9 Convoy Mercedes-Benz Actros Michelin Box Truck
Amit most szeretnék bemutatni nektek, az két okból is figyelemreméltó. Egyrészt a normál Convoy sorozat egyik legszebb darabja – legalábbis szerintem – másrészt egy a szériában viszonylag ritka, európai vontatóra épül.
A Convoy szériában mindig is túlsúlyban voltak az amerikai nyergesvontatók, mind a számukat, mind a rájuk épülő szerelvény változatok mennyiségét tekintve. Még akkor is a jenkiknek áll a zászló, ha ide vesszük az általam a Convoy közvetlen elődjének tekintett, Twin Pack-ek Leyland kamionjait, vagy a „nem tudok darabjáért 10 000 forintot kicsengetni”, 2020-as Convoy sorozatból a Ford Cargót. Így minden európai vontatós Convoy különösen kedves a szívemnek, főleg ha az ilyen szépre sikeredett, mint ez. Erről megkockáztatom, hogy az egyik legszebb Convoy.
Csillagom
A
Mercedes-Benz Actros első generációját (MP1) 1996 és 2003 közt
gyártották. Komoly előrelépést jelentett a népszerű
MB-sorozathoz képest az elektronikusan vezérelt tárcsafékjeivel –
első és hátsó tengelyeken egyaránt –, a CAN rendszer
bevezetésével és új, V6-os és V8-as dízelmotorjaival. Az új
tervezésű fülke 17%-al alacsonyabb légellenállású volt a
korábbi MB-széria – amúgy nagyon jellegzetes – kabinjaihoz
képest.
1996-os Mercedes-Benz Actros promóciós videók összevágva egy több mint hétperces szörnyé - némi redundanciával.
Ritka
Annyira
alulfoglalkoztatott az Actros, hogy nálunk cakk-pakk egyetlen
Convoy szerelvény szerepel, ami rá épül. Az én ízlésemnek
ez túl harsány, van némi utazó vurstli jellege. Még ezzel az
egyel is azt kell mondjam, hogy jók vagyunk, mert a
Convoy Project a spéci kiadásokat is beleszámolva összesen öt
verzióról tud – ebből nekem biztosan megvan három – szóval
egész jók vagyunk így, hogy már kettőt akkor bemutattunk.
2005-ben mint MB-71 szerepel az 1-75 szériában. Erről van saját – bűn rossz – fotónk és mindenképpen megérdemelne egy tisztességes postot még úgy is, hogy a borzasztó csúf kerekek agyonverik szegényt amúgy.
Viszont
ezekkel a Michelin színekkel és a klasszikus Convoy kerekekkel
egyértelműen a legszebb az összes Actros szerelvény közül, mi
több szerintem a tíz legcsinosabb Convoy egyike.