2025/01/22

Matchbox Around the World 3 pack Chrysler Panel Cruiser

Kétféle ember van: akiknek tetszik a Chrysler PT Cruiser, meg azok akiknek annyira nem, hogy nem is értik, hogy másoknak hogy tetszhet. Úgy fest, hogy a Matchbox kínálatában csak a (viszonylag) ritka PT Cruiser változatok jelentek meg.

Panel Cruiser
Ebben a16 (!) éves postban bővebben is foglalkoztunk a PT Cruisertörténetével, illetve itt láthatjátok azt az öntvényt, ami édes testvére a mai post tárgyának – bár pont ez a mostani volt előbb.

A 2000-es Detroit Auto Shown mutatták be a Chrysler Panel Cruiser nevű kisárúszállító tanulmányt. A hátsó oldalajtókat és ablakokat „lefalazták”, fa „kapaszkodókat” kapott a rakomány rögzítéséhez az oldalfalakra, illetve fa padlót a két első ülés mögé az ötödik – itt harmadik – ajtóig. Szerintem határozottan stílusosra sikerült, de végül nem került gyártásba.




Az eredei koncepcióautó 2000-ből. Sajnos nem került végül gyártásba. (A fenti három kép: Allcarindex)

Tarka

2001 és 2010 közt cirka 15 változata készült. Jellemzően speciális, tematikus pakkokba. Ezek mindegyikére jellemző, hogy az oldalán sokszínű a nyomat, de az elejük-hátuljuk teljesen sivár. A kedvencem a premierváltozat 2001-ből, ami a kisebbségben lévő, 1-75 sorozatú verziók egyike. Az MB-59 az eredeti tanulmányautóra hajaz.

Amit ebben a postban láttok egy 2004-es, tematikus, hármas pakkból származik, mely a végül Amerikai Egyesült Államok néven elhíresült, eredetileg brit gyarmat, függetlenedési törekvései kezdetének állít emléket.

Vízparti teaparty

A bostoni teadélutánnak nevezett, 1773. december 16-ai bostoni eseménysorozat (angolul Boston Tea Party) az amerikai függetlenségi háború kitörésének a közvetlen előzménye volt. Indiánnak öltözött telepesek megrohantak három angol hajót a bostoni kikötőben, és teaszállítmányukat a tengerbe szórták. Ennek közvetlen oka az volt, hogy az angol kormány a Londonba szállított tea vámját megszüntette, de változatlanul fenntartotta az észak-amerikai gyarmatokon.

Ez az úgynevezett „bostoni teadélután” volt a jel az Anglia elleni általános felkelésre az amerikai gyarmatokon. „Olyan teát főzünk György királynak, hogy abba belefullad!” – mondták. A helyzet ezután mérgesedett el, mert a Lord North által vezetett kormány a lázadást erőszakkal akarta leverni.

Nathayel Corrier korabeli grafikája. Címe "Tea szabotázs a bostoni kikötőben". (Kép: Wikipédia)

A bostoni események is hozzájárultak az amerikai függetlenségi háború 1775. évi kitöréséhez. A függetlenségi háború a gyarmatoknak Angliától való elszakadásához és az Amerikai Egyesült Államok megalakulásához vezetett.

Tetszik a motívum, de sajnos ez a változat is szenved az eleje-hátulja kopasz kórságtól. Sajnos a legtöbb változatán a Matchbox történetének legrondább, vízcsepp mintájú kerekei vannak. Ez a verzió az üdítő kivételek egyike!

Megosztó verda, de nekem tetszik, a dekor meg kimondottan érdekes rajta.

Innen nagyon hiányzik némi festékes kiemelés. A legtöbb verziója sajnos ilyen.

Az üdítő kivételek egyike: a legtöbb változatára a Matchbox történetének szerintem legrondább kereke került.

Szerintem jópofa a motívum, a Matchbox történetének legrondább emblémájának használata teljesen indokolatlan.

Mint az eleje: Nagyon hiányzik róla a festék a stratégiailag fontos pontokról.

Vicces baki a kisautó tervezőjétől: Ablaktörlő a lemezen.

Ilyen 3-as pakkból való. (Kép: eBay)

Nincsenek megjegyzések: