2026/07/16

Matchbox MB-64 Mercedes-Benz Actros 1857

A mai bejegyzés egy olyan az 1-75 sorban megjelent nyergesvontatóról szól, mely egyike a Convoy széria három legritkábbjának és még azok közül is kiemelkedik, merthogy európai gyártó termékét mintázza.

Hej, daliás idők! Van Convoy sorozat és a Matchboxnál jó ötletnek gondolják az 1-75 szériában is kiadni a vontatókat, hogy a tisztelt vásárló csereberélhesse azokat a szerelvényei élén, úgynevezett játszás okán.

Az Actros MP1 amúgy egyike a három legritkább Convoy vontatónak – ha már szóba hoztam, akkor linkelem is a többit: a kéttengelyes Pete egyik, és a másik fő dekor változata, illetve a T2000-es Kenny – és azok közül is kilóg, merthogy nem jenki. Engem is meglep, hogy Actros ügyekben mennyire jól állunk! (Előzmények és az összes meglévő MP1-esre A szólóban megjelent verziók közül most már csak egyetlen, egy 2005-ös, ötös csomagban megjelent verzió nincs (még?) meg. Becsszó nem savanyú a szőlő, de az nem is tetszik olyan nagyon, nem szép a dekorja és ronda a kereke.

Amit ebben a blogbejegyzésben láthattok, az 1999-ben jelent meg MB-64-ként a német 1-75 sorozatban. „Egynyári”, csak a német sorban volt, nem állítanám, hogy unos-untalan szembe jön mindenhol.

Az öntvény szerintem nagyon jó, masszív, Convoy kerekei vannak, nekem ez a Csőrike-sárga is tetszik, a dekor közepesen részletes, szóval nagyon is kedvemre való!

#regenmindenjobbvolt - ami ezúttal a Mercedes-Benz-nek szól. Az MP1 szerintem mai szemmel is nagyon vagány. Bezzeg a legfrissebb eActros, amit mindenki mosógépnek csúfol.

A dekor közepesen részletes,...

...szép Convoy kerekei vannak...

...és szerintem még ez a Csőrike kanárisárga is jól áll neki!

A Convoy nyergesvontatók közt kiemelkedően részletes az öntvény.

Gyanús, hogy azért került ki ennyire gyorsan a kínálatból, mert túl sok fémből volt - ami sárga az fém - és ezért drága volt előállítnai.

Euro Truck Simulator 2-höz van Actros MP1 mod, úgyhogy már tudom azt is, hogy milyen belülről!

Ezen a képen valamelyest látszik, hogy mennyire részletes a beltere, ami Convoy körökben nem feltétlenül megszokott és nem szállít a fülkében oszlopot sem! #regenmindenjobbvolt

Egy időben mindannyiónk kedvenc virtuális szállítmányozási cége, a Jolán-TEFU is használt Actros MP1-eseket. (Nagyon belsős poén nagyjából ketten értik rajtam kívül, nézzétek el, bocs!)

Nincsenek megjegyzések: