Mára egy tiszavirág életű Matchbox termékcsalád lesz a téma, ami nem más, mint a távirányítós autós széria, a Sentron-9. Annyira sokrétű ez a termékvonal, hogy csak ez az egyetlen Porsche 928 GT készült belőle!
Egy gyereknek szerintem még mindig nagy öröm, mikor egy távirányítású autót kap, de ez fokozottan igaz volt a 70-80-as években, legalább is saját bőrömön tapasztaltakból nekem ez jön le. Persze még nagyobb az öröm, ha nem vezetéken keresztül távirányítható, hanem a nélkül! Nos, utóbbi irányt követi a Sentron is, infravörös távirányítót mellékeltek hozzá. A 928-nak itt jön az az erénye, hogy kicsi a teteje, így pedig jó nagy ablakfelületei vannak - megspékelve egy tetőablakkal - elősegítve, hogy minél jobb legyen a vétel.
A Matchboxnál gondoltak egyből a versenyszellemre is, így CV1 és CV2 kivitelek is léteznek, amik egy légtérben egyszerre használhatók. Mi tagadás, ez kétségkívül jó ötlet volt, hiszen a mai rádió vezéreltek korában is figyelni kell a különböző frekvenciákra. A két kivitel két különböző színben jelent meg, ezáltal egyből látszik, hogy mehet velük egyszerre vagy nem a játék. Az igazat megvallva, a piros és a sárga verzió igazán fehér holló gyakoriságú, eme post írásakor rákeresve láttam először piros példányt az eBayen, sárgát meg még úgy sem. Kétségkívül az arany és az ezüst páros gyakoribb azoknál, valószínűleg ezek a későbbiek. Az enyémnek például a kormányműve eltér attól, ami a dobozképen látható. Nem tudom, hogy így módosítva milyen, mert sajnos az enyém nem igazán használható rendeltetés szerűen. Előre-hátra kiválóan működik, de balra nem lehet kormányozni és jobbra is csak egyszer, utána úgy marad.
Elektronikában jártasabb kollégámmal pucolgattuk, méricskéltük amennyire tudtuk, úgy minden jónak tűnt (tipp, halogén asztali lámpa fényénél ne tesztelj infravörösen vezérelt eszközt, mert erősen bezavarhat). Ennél nagyobb energiát viszont nem szándékoztam beletenni, úgy sem tervezek vele játszani, megelégszem a szobor funkciójával is.
De akkor milyen is lehet vele játszani? Finoman fogalmazva a leírt működési mechanizmus szinte csak elméleti síkon van jelen, legalább is nekem az jön le, miután a Powertrackshak blogon elolvastam a "A vég kezdete!" című gyerekkori élménybeszámolót róla. Tegyétek meg ti is, érdemes!
Az autó dobozát és a használati útmutatóját scanneltem és megtaláljátok a fényképek után. A használati elég részletes és jól érthető, itt is igazi, hogy „Egy kép többet mond ezer szónál”.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése