2024/12/02

Matchbox MB-28 BMW 328i (E46)

Megkockáztatom, hogy BMW E46 ügyekben egészen jól állunk és nem csak a Matchbox értelmezések tekintetében. Az utóbbiakból a nekem meglévő igazán szépeket már láthattátok, most következzenek a nem annyira szépek.

Az öntvénnyel és a megmintázott eredetivel kapcsolatban azt javaslom, hogy a legutolsó Matchbox E46 posttól kezdjétek meg az időutazást.

A mai post tárgya 2002-ben volt MB-28 az 1-75 sorban, a világon mindenhol, kivéve az Egyesült Államokat. Ez pont egy fém alvázú verzió. A festése... Hát... A Polizei felirat rendben van, de a rend, német őrségéhez semmilyen szinten sem stimmelő, inkább keki zöld már nem. Mondjuk katonai rendészetnek pont jó lenne. A „Metro Patrol” meg nettó ostobaság, egy Matchboxon teljesen érthetetlen! A nevenincs kínai gyártók szoktak ilyesmiket elkövetni a jelenben a termékeiken, meg azok csomagolásán. Emlékszem a rendszerváltás után lehetett ilyen furcsaságokat látni Budapesten, amikor a friss demokráciánk adományban kapott mindenféle levetett nyugati technikát és azokat csak tessék-lássék matricázták át. Elevenen él bennem a narancssárga alapon „Kantons Polizei” feliratot a hátsó ajtaján viselő, eredetileg svájci jármű.

Létezik olyan verziója is, melynek a tetején a sárga – újabb baki – fényhíd mögött, „Matchbox 50, 1952 – 2002” emblémát visel. Ennek elől egy „328E” rendszáma is van.

Eléggé kopasz ez így, de még elmegy.

Tegyünk úgy, mintha a mosóba hozta volna a gépet az őrmester! Amikor fotóztam, nem tűnt fel, hogy szegényke ennyire poros.

A "Polizei" felirat még csak-csak, de a többi? Keki zöld fényezés, borostyánsárga fényhíd, buldózerre jellemző csíkozás, vegyes nyelvű felirat, a márka történetének legrondább logója ötletszerűen odahányva. Háááááát... Nem ez a legszebb festés verziója ennek az öntvénynek.

Nem, nem jobbkormányos, csak annyira mélyen van a kormánykerék, hogy nem látszik. Legalább a kerekek szépek.

Innen nagyon hiányzik némi festék.

Nem szimmetrikus a motívum, ezen az oldalon nincs Matchbox embléma. Nem is baj.

Ez a csíkozás annyira idegen a témától! Legalább előre dőlnének, mert így "menjlassan" és nem "menjgyorsan" csíkok - ha értitek mire gondolok.

Határozottan nem a legötletesebb festés változata ennek az amúgy nagyon is jó öntvénynek. De közelsem a leggyatrább, az még hátravan.

2024/12/01

Majorette City Trailer MAN TGX Tanker Trailer EcoFuel

Előre is elnézést kérek, de hosszas mérlegelés után úgy döntöttem, hogy nem bontom fel ezt a blisterpackot, pedig nagyon a vitrinben lenne a helye a többi kamionom mellett! Kitűnő Majorette nyerges szerelvény a mai bejegyzés főszereplője.

A Majorette MAN TGX – sőt, igazából TGX XXL ez a nyerges ezzel a fülkével, de igyekszem a kisautógyártói megjelölésekhez igazodni – már szerepelt e lapokon a remek Maersk pakkból. Ezen a linken elindulva némi típusismertetőt is találtok majd hozzá.

A Majorette 2019 és 2021 közt kínálta a City Trailer sorozatot. A Matchbox ügyekben jártasaknak könnyű lesz elhelyezni, hogy mi az, ha azt mondom, hogy a klasszikus Twin Pack / 900 sorozat megfelelője, azzal a kis csavarral, hogy az egy jármű utánfutóval, vagy két jármű, vagy nyerges kamionszerelvény tematikához hozzájön pár szép nagy léptékű, háromtengelyes MAN városi busz is. A sorozatba bekerültek olyan járművek is – pont a buszok és egy nyerges szerelvény – ami már létezett 2019 előtt is, csak akkor a sorozatot hívták másként (Serie 300).

Ezt a tartálykocsit nem mostanában kezdte el használni a Majorette. Az első katalógus, amiben nyomát leltem, az 1988-as. Igaz, ott volt egy takarólemez a tartály tetején, de azt időközben – gondolom – leköltséghatékonykodták róla. Nagyon tetszik, de mára már azért kicsit régimódinak hat – elég csak ha a tengelyek számát nézzük.

Ez az üzemanyagszállító szerelvény – és ez nem csak az EcoFuel motívumra vonatkozik, igazából nincs másik festésváltozata – 2018 és 2020 közt szerepelt a kínálatban.

Szívem szerint kibontanám és menne a vitrinbe a többi kamionom közé, de az ismert okokból marad NRFB.

Már szerepelt ez az MAN TGX verzió a Majorette-től e lapokon - link fentebb.

Az adatbázisokban mint TGS szerepel, de az egészen biztosan tévedés. Ez bizony TGX és azon belül is a legnagyobb fülkés.

Ezt a tartály félpótot 1988 óta használja a Majorette.

Nekem nagyon tetszik - főleg ezek az akszesszoárok itt a hátulján -, de mára már eléggé oldschool.

Az első verzióján itt még volt egy takarólemez, de azt - gondolom - leköltséghatékonykodták róla.