Ha hiszitek, ha nem ezt
az 1957-es Chevyt tukmálni kellett rám, mert annyira nem tetszett a
dekorja. Aztán utólag rájöttem, hogy van benne valami érdekes.
Az új 57-es Chevy
öntvény kabrió változata egy speciális
kiadásban debütált 1998-ban, rögtön két verzióban is.
Láthattátok már őket e lapokon. Ugyanabban az évben az 1-75
sorozatba is betette a kerekét. Ezt az 1-75 premierváltozatot
láthatjátok ebben a bejegyzésben.
A türkiz egy eredeti
Chevy szín, nem csak a Matchbox értelmezésein tűnik fel, hanem a
többi gyártóén is. Erre a bordó izébizére azonban nincs
mentségük! Szerintem egyszerűen ronda! Többször hagytam már ott
ilyen kisautót miatta, de ez kihagyhatatlan áron volt, úgyhogy
végül igent mondtam rá. Mint a bevezetőben említettem, az
érdekessége annyi, hogy ez az 1-75 prémiumváltozat.
A krómnak nincs pótszere! #regenmindenjobbvolt
Még a modern kerekekkel meg tudnék békülni...
...de ezzel a Need for Speed (1998-hoz képest) későbbi részeiből szalajtott vinyllel, na ezzel nem!
Nem mellesleg az oldalán szép, részletes a festés, minden Bel Air részlet ott van.
Ki vagyok békülve a részletekkel, bár ha van rajtuk festék, akkor még szebb.
Tényleg magyarázza már el nekem valaki, hogy manapság miért nem legalább ennyire részletes a Matchboxok beltere!
Ezt a fajta kereket a kabrió verzión még egyszer használta a Matchbox, 1999-ben. Megvan az is, de még nem szerepelt itt.
Tényleg sokszor otthagytam már ezt a verziót börzéken meg online piactereken, mert ez a dekor olyan, hogy legszívesebben kiülnék tőle a sivatagba, homokot szórnék a kopasz fejemre és azt üvölteném: "MIÉRT!?"
Á, a nyolcvanas évek neonfényes Miamijában se lett volna menő!
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése