2026/06/27

Matchbox Moving Parts 2026 - 1992 Buick Roadmaster Estate

A Mattel olyat tett, mint az Okos Lány a mesében: megmintázta egy óriási kedvencemet, meg nem is!

A világ legnagyobb félig elszopogatott savanyúcukra!

A General Motors 1991 és 1996 közt kínálta a Chevrolet Caprice negyedik generációját. Ha láttál akkoriban (játszódó) amerikai krimit, vagy akciófilmet, akkor biztosan láttál már ilyen autót. Hogy miért magyarázok én itt a Chevrolet Caprice-ról egy Buickról szóló postban? Teljesen jogos a kérdés! Ennek a megválaszolását és úgy általában az autó bemutatását kiszervezhetem Bolla Gyurinak! Sajnos a csatornája szponzor hiányában szünetel, ami bennem fájó űrt hagyott hátra – nagyon szeretem a munkáit! Szóval nézzétek meg az alábbi videót, abból minden kiderül!


1992-ből rendelkezésünkre áll a Buick teljes szortimentet magában foglaló katalógusa, amiben megtalálható a Roadmaster Estate is. Hogy ehhez az autóhoz készítettek-e különálló katalógust, azt sajnos nem tudom megmondani.



























Nem az, de jó ez is nagyon!
A negyedik generációs Caprice annyira része volt az utcaképnek az USÁ-ban, hiszen rengeteg futott belőle rendőrautóként és taxiként, ezért olyan popkultúrális jelentőségű, hogy pont annyira kötelező gyakorlatnak gondolom a Mattel márkáknak, mint a Ford Crown Victoriát. El Segundoban azonban nagyon sokáig nem oszthatták a véleményem, ezért Caprice-ért az ázsiai nagyokhoz, a Maisto-hoz, meg a Welly-hez kellett menni. A Hot Wheels került legközelebb a típushoz, a Chevy Impala SS-el, de bőven lenne még potenciál az öntvényben rendőrautóként és taxiként is, még akkor is, ha ehhez át kéne nevezni.

2020-ban végre a Matchbox égisze alatt bepótolták a hiányt, a részletekért tessenek kedvesek lenni ide kattintani!

Amikor még 2023 táján a Matchbox tervezetten kiszivárogtatta, hogy lesz kombi Caprice – akkor még csak műgyanta öntvényről voltak beharangozó képek, a pontos típusról nem volt infó – már felkerült az „akarok majd ilyet” listámra. Szeretem a kombikat, a woodie-kat szintúgy – még az ilyen műanyag fautánzat panelekkel szerelteket is hellyel-közzel. A 2024-es Moving Parts sorozatban aztán annak rendje és módja szerint meg is jelent, pont olyan fehér alapszínben és fautánzat panelekkel, mint ahogy a Buick katalógusban. De valamiért lecsúsztam róla. Nem találkoztam vele sehol, végül az 1956-os Hot Wheels ID Chevyvel együtt rendeltem meg egy remekül csomagoló, de cserébe méregdrága online boltból. Milyen a formám: Felhívtak, hogy szánják-bánják, a rendszerükben benne volt, mint utolsó darab, de nem találják, küldik vissza az árát. Akkor és ott le is mondtam róla, így jártam! (Azzal együtt, ha valakinek van felesleges 2024-es kiadású, tudok rá vevőt!)

Nemrég szembesültem vele, hogy a 2026-os Moving Parts sorozatba is bekerült és ez „gránátvörös” alapszín is nagyon jól mutat! Az öntvény szerintem kifogástalan, a dekor nagyon jól hozza a jenki óriáskombik hattyúdalát, azt az utolsó pillanatot, ami után a tengerentúli családanyák egyterűekbe, meg SUV-okba ültek átKonkrétan az utóbbi pár év egyik legjobb Matchbox öntvényének gondolom, a fotóknál majd mutatom, hogy miért.

Erről az öntvényről is azt gondolom, mint a HW Impala SS-ről, vagy (részben) az MBX Caprice-ről: Átnevezés és minimális átdolgozás után lenne benne fantázia rendőrautóként és taxiként is! Igen, a kombiról beszélek! Nézzétek csak meg ezt az oldalt! Mindkét NYPD festésűre vevő lennék!

Érdekes ez a festési eljárás. A valóságban még közelről nézve sem tűnik ennyire raszteresnek mint a fotón! Itt kétség kívül úgy tűnik, mintha 9-tűs mátrixnyomtatóval készült volna.

Szerintem ez a vörös fényezés, a vörös beltérrel telitalálat!

"Mozgó alkatrészek." Régen az ilyesmi alapáras volt, de ma már nem bír az lenni, sok okból. #regenmindenjobbvolt

Látom mellette lelki szemeimmel a jenki családot.

Nem mondok újat: Én olyan furán vagyok bedrótozva, hogy a kombikat is szeretem, meg a woodie-kat is. Még az ilyen vinylel aljasítottak közül is némelyiket. Ezt például nagyon!

Nem, ezt az elnagyolt beltér dolgot egyszerűen nem értem! Valaki aki nem csak találgat, hanem képzett, kisautó-beltér iparági szakember, magyarázza már el nekem, hogy mi az oka! Spórolnak vele valahogy valamit? Közben meg... De erről majd alább!

Nem tudok belekötni - nem mintha akarnék. Az öntvény remek, a festéssel nem spóroltak.

A hátsó lámpabúrák is pirosra ki vannak festve, csak a vörös fényezésen nem feltűnő!

Mennyire jó, hogy van évjárat-pontos katalógusunk! Abban remekül látszik, hogy a leghátsó oldalablakoknak ilyen érdekes kialakításuk van az eredeti autón is és nem a fémből spóroltak el egy kis plusz műanyaggal!

A beltér az anyósülés előtt is elnagyolt.

Ezek az autók nyolcülésesek. Előről hátrafelé haladva 2+3+3 osztásban. A leghátsó háromszemélyes kanapé hátrafelé néz. A Matchbox belterében ezen egy nagytestű kutyus hever. Bocsánat a rettenetes képekért, de normálisan ezt szerintem a létező legjobb felszereléssel és világítással is csak úgy lehetne lefotózni, ha szétszerelnénk egy kisautót és kivennénk a belterét.

A tulajdonképpeni csomagtérben két sporttáska - ezek más környező képeken jobban kivehetőek - és egy fura arányú, téglalap-alakú bőrönd van, ami lapos de furán széles. Nem akarok "mire gondolhatott a művész" mélységekbe merülni, de egyszerre vizionálok ide tisztelgést a Mercury Commuter csomagteréből kikandikáló kutyusai - minden idők egyik legszerethetőbb részlete egy Matchboxon - előtt és halvány reményt egy K9-es egység rendőrautó változatra.

Nézzétek meg ezt is a katalógusban! A napfénytető és a tetőcsomagtartó szakasztott olyan, mint ahogy a katalógusban is láthatóak!

Az utóbbi pár év egyik legjobb Matchboxának tartom abból a szempontból, hogy nem csak nyitható ajtókat kapunk a Moving Parts sorozat feláráért, hanem gondosan kidolgozott részleteket is. #mostsemmindenvacak

2026-os verzió, NRFB. (Fotó: eBay)

2024-es verzió, NRFB. Erről csúsztam le, ha tudtok eladót, tudok rá vevőt! (Fotó: Mattel)

2026/06/25

Matchbox 75 Challenge: MB-23 Volvo Container Truck

Ne, ne is mondjátok! Pontosan tudom és érzem a nyomasztó hiányt, ami miatt zokogva ébredtek ti is felhőtlen, holdfényes éjszakákon: Régen volt már Matchbox Volvo Container Truck!

1997-ben az USÁ-ban a normál 1-75 sorozat mellett megjelent egy második 75 tagú, limitált darabszámú – 10 000 / változat – sor is, a „75 Challenge”. Valamennyi tagja aranyszínű volt. Porsche kolléga dédelget(ett?) két verziót ebből a sorozatból, úgyhogy láthattatok már belőle mutatóba e lapokon.

Őszintén szólva soha nem tetszett ebből egy sem, pedig több olyan öntvény is szerepel benne, ami amúgy vonz. Számtalanszor mentem már el ilyen-olyan állapotú (NRFB, csak kis doboz, minden nélkül) Volvo konténerszállító mellett, mert nem mozgat meg bennem semmit. Aztán porschéval jött szembe egy annyira jelképes áron, hogy amikor rákérdett, hogy biztos, hogy nem akarom, akkor végül beadtam a derekam.

Van ilyen is – de tényleg leginkább azért, mert nagyjából kifutottam a „nincs meg és meg tudom fizetni” halmazból – de a szép szerintem nem ilyen.

"Golden-golden, goldenáááááááááj!"

A szélvédő teljesen átlátszatlan - na, nem mintha olyan nagyon sok minden látnivaló lenne odabent.

Azt hiszem, hogy leginkább a fekete konténer az oka, hogy nem tetszik.

Nem hiányzik róla semmi, ez gyárilag ilyen.

Fekete kanális - mert hogy a művészet az, amire azt mondják!

Mondjuk a hamvaim - egy részének, mert nem vagyok kicsi sem széltemben, sem hosszamban - tárolására állati stílusos lenne, ez tény!

Aranyoskám.

NRFB (Fotó: eBay)