Oldalak

2011/08/28

Árukapcsolás - Matchbox MB-04 Massey Harris Tractor és Lionel #0808 New York Central H0 Flatcar

A közelmúltban túrtam valamiért az eBay-t és a teljesen hibásan, de a kereső feldobott valamit, ami nagyon érdekesnek bizonyult: egy amerikai modellvasúti kocsit, amihez gyárilag Matchbox traktort mellékeltek.

Közismerten nem vagyok jártas a modellvasutak világában, ezért fogalmam sem volt arról, hogy mi fán terem a Lionel, mint gyártó. Nos, a Wikipédia szerint az amerikai céget 1969-ben alapították és 2008-ban csődbe is ment, de a cég weboldala ennek némiképp ellentmond, mivel a történeti részből kiderül, hogy már az 1900-as évektől gyártottak játékvasutakat és a weboldalukból pont úgy tűnik nekem, mint akik élnek és virulnak... Lényeg a lényeg, a szemlátomást nem sokat használt, eredeti dobozában lakó vasúti kocsinak ők a gyártói. Az eladó „bevallja”, hogy a darab a gyerekkorából maradt meg, valamikor az ötvenes évek vége és hatvanas évek vége közti időszakból. Mi azonban könnyebben tudjuk azonosítani, hogy mikorról való lehet, köszönhetően a gyárilag mellékelt rakománynak.

Az MB-04 Massey Harris traktor mindössze három modellévet húzott ki a Matchbox kínálatában, 1957 és 1959 között, de a képen látható hátsó kerékkel – réz (hatású?) felni, azon szürke színű abroncs – csak az első két évben készült, 1959-re már egy darabból állót kapott. Tehát a vasúti kocsi is nagy valószínűséggel ebből a két évből származhat, de semmiképp sem 1957 előttről. Nyilvánvalóan nem a leggyakoribb Moko Lesney modell, hiszen rövid ideig gyártották, illetve a mezőgazdasági járművek sem éppen a legnépszerűbb Matchboxok, éppen ezért nem tartom túl valószínűnek, hogy nekem ilyenem valaha is lesz, szóval már csak azért is érdemesek az eBay-en látottak a figyelmünkre.

Nagy fogalmatlanságomban Trainmodellerhez, a kitűnő The Train Modeller's blog atyjához futottam azzal, amit leltem. (Tessenek fogyasztani a blogját, mert bizony csodákat lehet ott látni!) Ő így válaszolt:
Szép darab!
Európában nem is tudom, hogy volt-e ilyen. (Értsd: olyan, hogy egy gyártó egy másik gyártó termékét csomagolta úgy a sajátja mellé, hogy nem titkolta el annak gyártóját, hanem még az eredeti dobozt is megtartotta. Sam. Joe) Hallgatólagosan volt, mert pl. a Roco, Busch vagy Herpa kisautókat tett a vagonjaira, a Märklin pedig SIKU-t. Matchboxot azért nem, mert a legtöbb az 1:72 körüli. Viszont az angol és amerikai területen volt H0 vagy 00 néven 1:72 méretű modell is, talán ezért jött létre a közös termék.
Természetesen a legnagyobb tudomány mindent tudni, de szerintem az sem sokkal kisebb, hogyha az ember tudja hogy kitől kell kérdeznie, ha valamit nem tud. Trainmodeller pedig abszolút tudja miről beszél, hiszen ennek a Matchboxnak a méretaránya 1:75.

Végezetül már csak annyi maradt, hogy a képeket elétek tárjam, melyek a szokásoktól eltérően, származási helyük és minőségük miatt nem nagyíthatóak a megszokott méretűre.

 Már innen látszik, hogy ezzel olyan nagyon sokat nem játszhattak.
 Lionel kiegészítők. "Made in U.S. of America"
 Moko Lesney, Made in England.
 Mennyire egyszerű és nagyszerű a csomagolás! Csak papír és celofán.
 H0 by Lionel.
 Nekem csak a doboz is tetszik, mint rakomány.
 Azért az vicces, hogy az elszánt traktoros még a vonaton sem száll ki az imádott gép nyergéből, de gyerekként ugyan melyikőnket zavarta volna az ilyesmi?

2011/08/27

Matchbox Dodge Challanger - UPDATE

Kicsivel több mint egy évvel ezelőtt írtam egy részletes beszámolót a Matchbox Dodge Challanger (SRT8) modelljéről. A mostani post apropóját a fenti írásban említett tízes pakkban felbukkanó metálkék verziója adja, ugyanis sikerült belőle szert tennem egyre. A sors iróniája, hogy pont Rájentől jött eme darab, vagyis ugyan az, amit linkeltem előzőleg. Mivel sem többet, sem kevesebbet nem tud az 1-75-ös testvéreihez képest, így semmi említésre méltót nem tudok róla pluszban elmondani. Illetve igen, ebben a színben is nagyon tetszik, egy feketét még szívesen vennék a Mattel részéről, főleg az idei piros helyett.

A kék és a lila határán mozog a színe
Még csak ilyen kerékkel került forgalomba
Az 1-75-ös kiadásokkal egyező a festés részletessége

2011/08/25

Matchboxon kívüliek: Siku - 2542 PKW mit Wohnwagen

Mikor tavaly az ehhez hasonló Siku szettet választottam ki magamnak egy játékboltban, már akkor szemeztem ezzel a lakóautós kivitellel is. Az idei nyár viszont többek között ennek a birtoklásának az idejét is elhozta, teszem hozzá nem kis örömömre. Persze, ha nem egy Porsche lenne befogva igáslónak a lakókocsi elé, bizonyára nem lenne ennyire kecsegtető számomra, de így együtt viszont ellenállhatatlanná vált számomra. A Cayenne ezúttal sokkal tetszetősebb színösszeállítást kapott, mint az autószállító utánfutós esetében, igaz a piros autókért sosem rajongtam, de nem is a vontatón van az igazi hangsúly, hanem a vontatmányon.

Amint az az autószállítóval kombinált szettben, itt sem a fantázia szülötte a vonóhorog végére kapcsolt négykerekű. Valós lakókocsit mintáz, mégpedig egy Dethleffs gyártmányú, Exclusiv 655 SB típusú lakóautót, aminek részletes leírását a fenti linken megtaláljátok magyar nyelven. A Dethleffs mondhatni nem ma kezdte a lakókocsi gyártást, az első megrendelésre készülő 1932-ben hagyta el a műhelyüket, azóta nincs megállás. A Siku értelmezése a tőle megszokott minőségben került bele a csomagolásba, nem spórolva a részletekkel és a szépítéshez szükséges festéssel, vagyis minden részlet a helyén, szépen lemásolták az igencsak termetes igazit. A belső tere sem marad el kidolgozás tekintetében, amit akár a nyitható ajtókon keresztül is szemügyre vehetünk, de jobban járunk, ha az egyben lepattintható műanyag tető eltávolítása után tesszük ugyanezt. A berendezés elrendezése segített beazonosítani a pontos típusát a lakókocsinak, ugyanis azt is példásan lekövették. A kényszerű alvázrögzítő szegecsek kialakítása ugyan picit belerondít az összképbe, meg az ajtó zsanérja is, de még bőven az elviselhető mértékben. A kerekekkel sem bántak csínján, ugyanis négy darab alufelnit szereltek alá, tovább fokozva a vizuális élményt.

Extraként a dobozba csomagoltak még négy darab figurát, pár kempingezéshez ideális tárgyakkal is, nem kicsit megnövelve ezzel a szett játszhatóságát. Sajnos azonban szerintem kicsit nagyobbakra sikeredtek az emberek a kelleténél, ám kidolgozásukra nem lehet panasz. Anyaguk meglepő módon nem műanyag, hanem gumi, így igencsak nehéz eltörni őket. Sajnos manapság egyre kevesebb az ilyen ötletesen megalkotott kisautós játékszett, pedig pár apró kiegészítő sokat dob a hasonló kiadásokon - lásd a korábbi Matchbox Hitch 'n Haul és Adventures szériát.

Elég tekintélyes méretű a lakókocsi
Szép színösszeállítást kapott a Cayenne
A műanyag tetőrész könnyen eltávolítható
Természetesen nyitható az ajtaja
Részletes festést kapott
A szegecsek és az ajtó zsanérja kicsit belerondít a berendezésbe
Kellőképpen részletes a beltér kidolgozása
A csipet csapat
Siku - 2542 PKW mit Wohnwagen
A doboz hátulja
A lakókocsi 1:1-es méretarányban

2011/08/24

Átalakítás: Hot Wheels Delorean Time Machine

Joe még nem is olyan régen írt az idén megmintázott Hot Wheels Time Machine-ről. Körülbelül ekkor határoztam el, hogy csinálok egy kicsit extrább változatot belőle. Csak egy nagy gondom volt. Egy darabbal sem rendelkeztem. Ezt közben sikerült orvosolnom Pmgabi-nak köszönhetően, így el is kezdhettem járatni az agyam rajta.

Csupasz fém
Aki ismeri az autót az tudhatja, hogy a legtöbb festetlen kivitelben jelent meg, mivel rozsdamentes acélból készült. Így ennél nagy gondom nem volt a festéssel. Igazából csak fel kellett políroznom. Úgyhogy ez lett életem egyik legszebb fényezése. Leszámítva a mély karcot a motorházon. A polírozást ugyanazzal a technikával csináltam mint amit a szélvédőknél használok. Kétezres polírpapír és fémtisztító. Ezután, hogy ne oxidálódjon vissza egy szép réteg lakkot kapott. Ez ráadásul szebb felületet is adott a kaszninak.

Beltér
Ezután neki álltam a beltérnek. Magában az utastérben csak egy két dolgot festettem le feketével, ám hátul már kicsit több színt használtam. Először eltávolítottam a hátsó fém részt, amiből az időgéphez tartozó nagy valamik – a filmben gőz tört elő onnan, szóval akármi is lehet – lettek kialakítva. Azután kissé túlhígított fekete festékkel megadtam a kontrasztot a szürke műanyagnak. Miután átnyálaztam pár internetes képet egyenként el kezdtem kifesteni a részleteket rajta. Volt ahol külön színt kevertem ki hozzá.
Ezután jöttem rá, hogy a fém túlságosan elüt a sötét metálszürke festésével. Ráadásul nem is volt valami vékony. Úgyhogy ezt is kromofágba áztattam, majd hasonlóan kicsit híg festékkel lefestettem. Így még jobban visszaadja a fémes hatást.

Extra detail
Ezután újra a kasznira fordítottam a figyelmem és a fekete részeket vékony alkoholos filccel emeltem ki. Sokkal könnyebb mint ecsettel vagy fogpiszkálóval bíbelődni. Valamint újra kifestettem hátul a lámpákat. Először felvittem a narancs, piros és fehér színeket, majd a szokásos technikával belefolyattam a rések közé a feketét.

Végül számomra az egyik legfontosabb elem, a kerekek is a helyükre kerültek. Bár a Hot Wheelsnél jellemzően nagyobb kerekeket tesznek, ez az autó pont megúszta ezt a hagyományt. Pedig itt még valósághűbb is lett volna a dolog. Talán túl nagy lett volna akkor a méretkülönbség az eredetihez képest. Nem is ez a lényeg. Szerencsére találtam megfelelő kerékszettet alá. Legalábbis szerintem ez a legjobban aláillő a többi Hot Wheels kerékhez képest. Pláne, hogy ebből van ilyen, ballonosabb változat is. Ezt egy promóciós F1-es versenyautó alól kaptam ki. Mielőtt valaki megijedne, a mai napig rengeteg van belőlük, így nem kár érte, ráadásul nem is egy nagy kidolgozottságú dolog, így tökéletes kerékdonor.

Tervben van egy hagyományos Delorean DMC–12 átalakítás is, de addig is jöjjenek a képek!

A koncepció.
Még csak maratva. A turbina színe is eredeti.
Részletekkel tarkítva.
Itt már szabadon.
Az eredetivel. Ennek jól áll az eltérő méretű kerék.
Színesebb lett a "motortér"
Vannak hibái, de ezt majd a másodiknál kiküszöbölöm.

2011/08/22

Matchbox MB-67 Audi TT és Realtoy Audi TT

Szerintem nem mondok vele újat, mikor azt mondom, hogy a ma ismert Audi márkanév több autógyár egyesülésével jött létre. Ezt szimbolizálja a négy karika is, amit emblémául választott az Audi, a DKW, a Horch és a Wanderer az egyesülésük után. A fúzió a névválasztásnál stílszerű volt, ugyanis az Auto Unionként folytatta az autógyártást, tették mindezt 1932-ben. 1969-ben beleolvadt az NSU is, ezzel Audi NSU Auto Unionra változott a név, amit 1985 Audira egyszerűsítettek. A most bemutatandó autó nevének első fele innen jön. A második felének - vagyis a két darab T betűnek - a származására viszont én csak mostanában szembesültem. Itt egy kis hagyományőrzést vitt végbe az Audi, ugyanis ez az NSU-tól lett átmentve, akik a hatvanas-hetvenes években, a versenyzésre szánt típusaik nevébe biggyesztették oda a TT betűket.

TT nagyban
Miután a nevének az eredetével megismerkedtetek, nézzük is milyen négykerekűre is került rá típusként. A Kaliforniában tervezett prototípus 1995-ben mutatkozott be a frankfurti autószalonon. A belső tér tervezőit egyből ki is tüntették egy díjjal. A sorozatgyártású darab ezek után három évvel mutatkozott csak be, ami nem is változott olyan sokat külsőleg. Teszem azt szerencsére, mert nagyon szép formát sikerült kanyarítani neki már elsőre is. A változás főként csak a B oszlopot érintette, annak viszont igen jót tett. A hosszú piacra kerülési idő a csavar nélküli összeszerelési technológiának volt köszönhető, amit az Audi először ezen a modellen kezdet el alkalmazni. Kellett egy kis idő, míg ez a lézeres illesztési technológia kiforrja magát. Az alap eddigre már adta magát, ugyanis a Volkswagen konszern A4-es padlólemezére épült, avagy a Golf IV-es padlólemezére - amiként a New Beetle, a Skoda Octavia, Seat Leon és az Audi A3-as is. Természetesen a futóművet nem a Golftól kölcsönözték, viszont a motor a padlólemezzel egyetemben széles körben alkalmazott egynyolcas turbós négyhengeres volt - többek között az Audi S3, Skoda Octavia RS és a Golf GTi is ezzel nyomult. A motor 180 és 225 lóerős kivitelben volt választható. Előbbi öt-, utóbbi hatsebességes váltóval szereltetett, automataként pedig hatos tiptronic volt választható. A rengeteg alumínium felhasználásával alacsonyan tartott tömeggel egyetemben ez egész szép menetteljesítménnyel ruházta fel. Olyannyira, hogy rengeteg baleset is történt vele, ugyanis nagy sebességnél elvesztette az autó a stabilitását. Ezt az ezredforduló idején egy hatalmas visszahívási akció keretein belül orvosolták. A megoldást az ESP - elektronikus menetstabilizáló - és egy kis hátsó szárny beépítése már orvosolta. Ezután természetesen ezek már a szériafelszereltség részei lettek. Akinek a négyhengeres motor nem felelt meg, az 2003-ban már megvehette 3,2 literes V6-al is, amihez négykerék - quattro - hajtás társult. Aki tovább akarta fokozni a 250 lóerő által nyújtott dinamikát, az bepipálhatta a DSG - dupla kuplungos- váltót is az extralistán. Végül 2006-ban nyugdíjazták az első generációt, ami 1999-ben egészült ki a nyitott tetejű változattal.

TT másodszor
A második generációt alaposan megváltozott külsőleg az elődjéhez képest, azonban a főbb stílusjegyek egyértelműen felismerhetőek rajta. Megkapta a mostanra Audi jellegzetessé váló nagy hűtőmaszkot. Legnagyobb változás talán a far résznél érhető tetten, ugyanis drasztikusan lerövidült a szedános rész. Szerencsére spoilerrel sem kellett elcsúfítaniuk, ugyanis már a tervezésnél nagy gondot fordítottak a stabilitásra, okulva az első generációból. Az egyenletesebb súlyelosztás érdekében az autó eleje alumíniumból, míg a hátulja acélból készült. A motorválaszték nagyobbik tétele, vagyis a véhatos a leköszönő modellből jött át, a négyhengeres turbóból egy 200 lovas kivitel létezett, az újfajta befecskendezéssel és két literes lökettérfogattal, amit FSI-nek csúfolnak. Ez a motor a Győri gyárban készül. A hajtás csak úgy mint az ősnél, néggyel kapar a nagy mocival, illetve felár ellenében a két lityóssal is, de utóbbi alapból csak az első gumik futófelületét képes belepasszírozni az aszfaltba egy hevesebb indulásnál. Menet közben egy hatsebességes váltó fokozatait váltakoztathatjuk, amit tiptronic-ként is elérhető, de persze a DSG sem került le a extralistáról. A motorokhoz később csatlakozott egy 2,5 literes turbós FSI, valamint egy 2,0 literes dízel is. Igen, manapság minden autóba belekerül előbb vagy utóbb öngyulladós erőmű is, ugyanis egy sportosabb autó esetében a környezetvédelmi előírásoknak máshogy nem nagyon tudnak megfelelni. Mondjuk az a 170 lóerő a maga 350 newtonméterével nem néz ki csúnyán a műszaki adatoknál, de én még mindig nem tudom összeegyeztetni egy ilyen kategóriájú autóval.

TT kicsiben
A Matchbox korán lépett TT ügyben, és már 1999-ben elérhetővé tette a nagy(kis)közönségnek játékautó formájában. Ez annyiban szerencsés, hogy a hátsó spoiler nem került fel a fenekére - a Roadsteren már van, de azt majd a maga idejében -, így szebb valójában lett lekicsinyítve. Amennyire idejében rukkolt elő a kedvenc kisautógyártóm a TT-vel, annyira aktuálisan hagyta abba a különböző dekorációjú kiviteleinek piacra kerülését. Amint a nagyot, a kicsit is 2006-ban vonták ki a forgalomból, igaz két év kihagyás így is volt, 2004-ben is csak pakkban bukkan fel a kínálatban. Ami a megvalósítást illeti, az igencsak jól sikerült, annak ellenére, hogy ez időben elég pocsékul ment a Matchboxnak, már ami a termékkínálatot illeti. Minden részlet, él megtalálható rajta, egyedüli hiányként a külső visszapillantók nem létét tudom csak felróni. Ha tükröt nem is, de azért kezdetleges lámpafestést kapott, ami sokat dob a megjelenésen, nem is beszélve az emblémával ellátott hűtőrácsról. Mindhárom ablaktörlőt megtalálható az ablakoknál, amik mögött egy szépen, részletesen kivitelezett beltér fogadja a szemlélőket. A kormány annak rendje és módja szerint küllős kivitelű. Felni gyanánt egy ötküllős került alá, ami még jól is áll neki szerintem. Összességében egy tisztességes kisautó, ami a megkapott minden extrát, amit a maga idejében megkaphatott egy Matchbox, leszámítva ügye a tükröket.

TT kicsiben másodszor
A második generáció a Realtoy műhelyéből került ki, a már korábban megismert minőségben. A formát ismét sikerült szépen visszaadni, ráadásul ők már tükröt is biggyesztettek a kasztnira, még ha nem is pontosan a megfelelő helyre - mivel ott hamar letörhetne, ezért nem is értékelem mínuszként. A fényezést itt is az egyszerű lámpafestés dobja fel, kiegészítve az első hűtőrácsokkal és a hátsó emblémákkal. Rendszámokat is kapott, amint ablakkeret és hátsó kötény feketítést is. Ezen a téren nagyon meglátszik a tíz év korkülönbség a két kisautó között, sokat fejlődött a tamponnyomás az idők folyamán. A szélvédő mindig is gyenge pontja volt a távol keleti gyártónak, itt is könnyen karcolódó műanyag - ami cserébe jobban átlátszó - és ablaktörlők sincsenek. A beltér tükrözi a külsőben visszaköszönő részletgazdagságot, a kormány itt is küllős. A felnik ezen is ötküllősek, amik még jól is néznének ki alatta, ha nem ilyen ballonos gumikat kapott volna. Igazából csak ez az egy dolog tud zavarni kicsit ezen a modellen. Sajnos a dobozáról elfelejtettem fényképet készíteni, de ő is a már megszokott tecsós dobozban került forgalomba és a Toureggel együtt érkezett hozzám édesanyám jóvoltából.

A sok szöveg után pedig fogyasszátok a képeket, ahol azzal ellenben közösen szerepelnek, így jobban megtekinthető a két generáció közti különbség.

Generációk találkozása
Az évek alatt sokat változott az Audi stílusa
A sziluett nem sokat változott
Az élesség kicsit lemaradt mögöttük
A Realtoy alatt picit buták ezek a kerekek, talán ha peresebb lenne a gumi
Matchbox MB-67 Audi TT
Elsőre ilyennek tervezték a TT-t
Itt még nem túl szép a B oszlop
Elölről nem sokat változott a koncepcióautóhoz képest
A fara viszont sokkal szebb lett
A második generáció
Még tömzsibb lett a fara

2011/08/20

Matchboxon kívüliek: Hot Wheels - Ford Stake Bed

Azt, hogy a Hot Wheels kínálatára sosem volt jellemző a haszongépjárművek sokasága, már megemlítettem a múltkor, a Rig Wrecker kapcsán. A mostani páciensünk tulajdonképpen a testvérének mondható, hiszen ugyanolyan teherautóról van szó, csak éppen más felépítménnyel. Ezúttal egy platót kapott, amit magasra húzott rácsos oldalfalak vesznek körül, éppen csak a haszonállat hiányzik belőle. 1983-ban került először forgalomba az első ilyen teherautó, akkor még persze fém alvázzal. A nekem meglévő szalagkorlát építők munkaeszközeként szolgáló darab az utolsó évéből, 2001-ből származik. Kicsit extrém, hogy nyitható, de ügye mindenki hallott már a platform hasznosításról, így nem meglepő, hogy billencses kivitele is van. Az ötlyukú krómfelnik talán egy fokkal jobban mutatnak alatta, mint a Wrecker sokküllőse, de nem igazán mondható teherautósnak. Ettől függetlenül szerintem egész jó az összkép, talán ezért is tettem félre oly rutinosan a turkálóból, pedig nem is én vagyok a teherautó mániás ezen a blogon - lehet ki kéne tenni egy "Vigyázz, fertőzésveszély!" feliratú táblát. No, nem mintha cseppet is megbántam volna, hogy hazahoztam, legalább van mit vontatnia a tesónak.

Nekem még mindig bejön ez a forma
Szerelték ennél extrémebb kerékkel is
Semmi extra, csak négy lámpa
Szokatlan egy ilyen felépítménynél

2011/08/19

Matchbox Tow Truck

A vontató autók iránti vonzalmam már addig fajult, hogy kezdem nem beérni a GMC Wreckerrel, egyre inkább kikacsingatok a hasonló funkcióval ellátott kisautók mezőnyébe. Ennek köszönhetően újabb ilyen jellegű Matchbox került a gyűjteményembe, még pedig a Tow Truck személyében. Annak ellenére, hogy fantázia modell - amik az utóbbi időkben egész jól sikerülnek -, már akkor megtetszett, mikor Joe először tett említést róla egy Hitch 'n Haul szett keretein belül. Az a kivitel a gazdagon díszített bordó fényezéssel és a króm alvázzal egyből becsempészte magát "a szükségem van egy ilyenre" kategóriájú kisautók közé. Mivel nem egy túl sokat futtatott darabról van szó, így egészen mostanáig váratott magára a beszerzése. Az egyik idei, konkrétan a Car Service névre keresztelt ötös pakkban kapott helyett, amiből volt lehetőségem lecsapni külön erre az egy példányra. Ez a fekete-fehér kombináció nekem nagyon bejön, amit csak egy kis pirosat is tartalmazó dekorációval dobtak fel. A formájával sincsen semmi bajon, talán a hűtőrács lett kicsit drabális, de minden fontos részlet a helyén van, van fényhídja is, tároló rekeszek az oldalán, és így tovább. A gémje nagyon szépen kivitelezett, ám sajnos fix, de én is csak azt tudom megállapítani, hogy enne kellenére kiválóan funkciónál. Meglepetésem re tisztességes műszerfala is van, igaz teli kormánnyal. Nem mondom, hogy minden gyűjteményben ott a helye, de szerintem nem vall szégyent a többi mellett.

Csak egy kis piros töri meg a monó színvilágot
Nem finnyásak, mindent elvontatnak a nap huszonnégy órájában
Kár, hogy a gém fix kialakítású
Hanyagul elhelyezett kesztyűk és egy kerékkulcs tarkítja a plató kazánlemezét
Magasan van ugyan, de még használható a kis kampó

2011/08/18

Bréking: Hot Wheels 3 pack

Az elmúlt héten egy kisebb túra alkalmával, amikor Tommival jártuk a boltokat egy érdekességre bukkantunk. Vagyis inkább mindjárt hatra, ugyanis a Hot Wheels által kiadott hármas csomagokra az a jellemző, hogy az adott évben futó Mainline (normál bliszteres) autókat tartalmazza. Ebben az esetben viszont sem a modellek, sem a festések nem szerepelnek a 2011-es listán. Először telefonnal csináltunk képeket, hogy utána itthon utána tudjunk nézni a katalógusokban. Pár kivétel ugyan volt, amikkel már találkozhattunk, de azok is tavaly, vagy tavalyelőtt voltak. A többiről azonban még ennyit sem tudtunk. Sem a Hot Wheels Wikia, sem a South Texas, sem a Google nem adott rá találatot. Még a T-Hunted, akik legtöbbször élen járnak az újdonságok terén, is tanácstalanok voltak - ők is megosztották az alábbi képeket.

Porsche Cayman S, Maelstorm és egy Humvee. Ezek közül egyik sem volt még.
Dodge Charger R/T, Silhouette II és Avant Garde. Ezek közül sem szerepelt egy sem az idei autók között. Bár az Avant Garde mintája stimmel, de nem volt piros alapszín.
Dodge M80, Twin mill III, Mega Duty
Ebből a Twin Mill III volt tavaly a Track Stars szériában.
Power Pistons, '99 Ford Mustang és egy fantáziaautó.
A Mustang érdekessége, hogy az 5 pakkos verziója ugyan ezt a mintát kapta, csak más színekkel.
Porsche Carrera Gt, Chapparal 2D és Chrysler Firepower.
Ebből a Carrera GT volt ilyen színben.
Turboa, Cul8R, Super Stinger
Színre ezek sem voltak.

Azzal az egy fantázia autóval nem boldogulok, de remélem, hogy elnézitek nekem. Ha ezután sem derül ki semmi róla, akkor érdemes lesz figyelni őket a boltokban. Lehet, hogy ezentúl a hármas pakkok egyedi színeket kapnak.