Már régebben megtaláltam ezt a fantasztikus összeállítást az Americana-n az amerikai kamionokról és a szépséges Moosehead Kenworth szerelvény kapcsán – no meg azért mert a következő majd itt szereplő két-három szerelvény is ilyen vontatóval bír – most kapóra jön az írás, mely többek között azt is tisztázza mi is az a Cabover. A kanadai sörmárka színeiben pompázó Convoy Collectibles szerelvény semmi olyan sajátossággal nem bír, amit korábban ne tárgyaltam volna más CC kamionok kapcsán, és ezért külön említésre méltó lenne – egyszerűen csak szép.
Oldalak
▼
2006/10/29
2006/10/26
Motor City Online tribute - Part 2.
Mint arról már korábban írtam, egyszer volt, hol nem volt egy fantasztikus autós MMORPG. A Motor City Online-ban szereplő klasszikus járgányokból szerencsére a Matchbox is feldolgozott párat ezért az érdekesség kedvéért igyekszem felidézni azt, ahogy MCO-ban megjelentek ezek az autók és azt, ahogy a Matchbox öntötte őket formába. A fentebb már citált első részben megemlékeztem a legendás Ford A Model-ről, de ami a Matchbox részét illeti a dolognak, a kisteherautó változatot mutattam be, ami a játékban nem szerepelt. Hogy egész pontos legyek, a Matchbox féle Ford A sem azonos a játékban szereplővel. Ott a „Three Window” – azaz Háromablakos – kupé szerepelt, melynek nem volt egy-egy kis ablaka a „b oszlop” mögött, míg a Matchbox ez a verzió. Az lenne a furcsa, hogyha a megjelenés évével nem lenne valami kavarás. Az autók alvázán 1979-es dátum szerepel, de az első katalógus, amiben felbukkan az az 1981-es. Sajnos az én barna MB-73-masom – ami a számos MB-73 színváltozat közül szerintem messze a legjobban néz ki –, meglehetősen ütött-kopott, a legjobb indulattal is csak C+ állapotú. Szép állapotú MB-73-ról készült képért Areh-hez kell fordulnunk. Ezzel szemben a fekete, az oldalán lángnyelveket viselő, széles hátsó kerekű, Hot Rod A Model 1987-ben jelenik meg. A másik Model A-tól a kerekeken kívül egyetlen ponton különböznek: a Hot Rod változaton nincs hátul kialakítva a csomagtartó ajtaja.
2006/10/19
The Matchbox Convoy project
Tegnap este, teljesen véletlenül rátaláltam a Matchbox Convoy bibliára! Egyszerű a megjelenése, de hiánypótló munka! Ki is tettem a linkek közé.
2006/10/18
Matchbox Convoy Collectibles - Dos Equis Ford Aeromax
Igyekszem nem ismételni magam, hiszen szinte minden fontos dolgot leírtam már a Convoy Collectibles-ről a Labatt Blue Mack CH600 kapcsán. Most a második olyan vontatóról követnék el pár mondatot, mely már a gyerekkorom után került be a Convoy sorozatba és jelenleg is „aktív tagja” a Matchbox kínálatának. A Ford csőrös Aeromaxával kapcsolatban Areh kivételesen cserben hagy, így csak találgatom, hogy az 1-75 sorozatban nem is jelent meg ez a vontató szólóban – szemben a legtöbb más vontatóval -, legalábbis az 1-75 guide-ban nem lelem nyomát. A szokásos Convoy kerekű – a Pepsi feliratú – változaton 1991-es a dátum az alvázon, így ezt az évet kell elfogadnom a debütálás éveként. Egyébként a képeken szereplő másik két változaton is ez az év szerepel. Érdekes, hogy pusztán az, hogy milyen színűek a műanyag alkatrészek, mennyit dobnak a modell megjelenésén. A sötétkék, 2005-ös változat szürke, olcsó plasztikja rettentően gagyivá teszi szegény vontatót, míg a Convoy Collectibles fekete persze viszi a pálmát. Érdekes nyomon követni a vontatmányok evolúcióját is! A fehér, Pepsi „articulated trailer” a legrövidebb és a Convoy sorozat megjelenésekor is jelen volt már a sorozatban 1981-ben. A teljesen fekete Dos Equis – ami egyébként egy mexikói sörmárka – színekben pompázó, szépséges fém vontatmány 1996-ra datálódik és nyilvánvalóan sokkal hosszabb – és talán sokkal arányosabb – mint az eredetileg bemutatott utánfutó. A 2005-ös Michelin vontatmány szinte színtiszta műanyag, de hosszában megegyezik a Collectibles utánfutójának hosszával. (A képek csalnak némileg.) Igazából ezen kívül semmi köze a többi vontatóhoz. Sőt! A hátsó ajtó felfelé nyílik, igénytelenül, a másik kettő kétszárnyú ajtajaihoz képest.
Érdekes, hogy a legújabb a legigénytelenebb. Felfelé nyíló ajtó.
2006/10/15
Matchbox MB-24 Shunter - Pop goes the Diesel
Már a Container Playset kapcsán értekeztem az MB-24-ről, de lévén a playsetben debütáló, ritka műanyag mozdonyból hozzájutottam a gyakori, fémtestű, már „valódi” Superfast változathoz, így az ott olvashatókat van bőven mivel kiegészíteni. Mindenekelőtt a Shunter nem a kis sárga dízelmozdony neve, vagy gyártója, hanem nemes egyszerűséggel annyit tesz tolatómozdony. (Ugyanez „amerikaiul” switcher, vagy shifter.) A két változat csak első ránézésre ugyanolyan, a valóságban sok részletben eltér. Az alvázuk teljesen különböző, az első ütközők környéke és a vonószem eltér, míg a hátsó homlokfal mintázata is más. A fém változat „D-1496 RF” matricát kapott, de ablakaira változatlanul nem futotta szélvédőre. A belső tér valamivel igényesebb, mint a prototípusként is felfogható műanyagon, hiszen az teljesen üres, a motorházba is belátni. A fém már kapott egy lemezt a vezetőfülke és a motortér közé, műszerekkel és két székszerű valamivel, ami akár fellépőként is felfogható. Roppan érdekesnek találom egy-egy modell ilyenfajta evolúciójának nyomon követését!
2006/10/06
Oh Lord, won’t you buy me a Mercedes Binz?
Mint azt a vicc is mondja: „erre nem számítottam”. A TP-14-ről szóló postban utaltam már az eredeti, regular wheel Mercedes-Benz Binz mentőautóra. Nem gondoltam volna, hogy az MB-3 1969-ből ilyen hamar az enyém lesz. Sajna ebből a példányból – mint a zömükből általában – hiányzik a hordágyon fekvő paciens. A képeken jól látszik a késői, már széles Superfast kerekeken futó változat és az eredeti közötti különbség. Nem gyúrok a „minden változat kell” gyűjtésre, de mostmár szeretnék egy vékony Superfast kerekűt is…